Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Tricolors, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 100KM 74kW 2005-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.9JTD jest dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem. Dlatego następny samochód to Alfa Romeo z bliźniaczym motorem 1.9 lub 2.4JTD
Karoseria : dosyć poważny problem ze szklanym dachem (sky window) dach żył własnym życiem, nie chciał się otwożyć / zamknąć. woda dostawała się do środka. naprawa kosztowna i skomplikowana, bez gwarancji poprawnego działania na dłższą metę.
z czystym sumieniem czwórka za całokształt. przeżyłem z tym samochodem wspaniałe chwile. 1500km w jedną stronę na mecz Górnika Zabrze w Budapeszcie, wypady nad morze, narty, przeprowadzki i emigrację. ciekawy samochód dla zwykłych ludzi.
*Duży plus za silnik typu JTD. *Demonem prędkości nie jest ale wyprzedzanie następuje płynnie. *Silnik doładowany turbiną daje rozsądną dawkę emocji. *Ekonomia to jego drugie imię! *Bez kompleksów "połyka" samochody w podobnym segmencie i przedziale cenowym.
Bez niespodzianek. Na trasy polecam skrzynie "6"
W połączeniu z felgą 17 i oponą 225/45 jest naprawdę zadowalająco. Szybkie zakręty i doskonałe trzymanie.
nad czym się tu rozpisywać? z przodu normalnie z tyłu? to nie kombi tak że widoczność ograniczona ale dramatu nie ma. lusterka OK, dla niektórych "za małe" ale co sie dziwić jak się nie chce optymalnie ustawić :P
Przyciski są rozmieszczone intuicyjnie. Sterowanie z kierownicy jest wygodnym dodatkiem. Fotele mogły by lepiej trzymać.
klimatyzacja OK ogrzewanie OK pod warunkiem że masz sprawny termostat
mam 190cm wzrostu, za kierownicą czuję się dobrze. z tyłu dostatecznie. kilkukrotnie podróżowały ze mną dwie dorosłe osoby z tyłu na trasie ponad 1200km.
jeżeli chodzi o silnik to jest dobrze. niestety podczas jazdy przy prędkości +130km/h jest dosyć głośno. z dachem szklanym (sky window) jest jeszcze głośniej
EKONOMIA PRZEZ DUŻE E !!! sam mam duszę rajdowca :) ale kiedy cena ropy dochodziła do 6zł budził się we mnie amator ekonomicznej jazdy. dla przykładu: średnie spalanie 5,4l / 100km pokonany dystans 700km średnia prędkość 58km/h cykl mieszany temperatura ok 5*C
myślę że proporcje są dobrze wywazone. za stosunkowo male pieniądze (mój w 2010r kosztował 19 000)kupujemy samochód z bardzo dobrym wyposażeniem.
typowe pierdoły :) *podświetlenie nawiewów *silniczki regulacji świateł *uciążliwa wymiana żarówek (z przodu) *przymarzające klamki *termostat
w momencie zakupu samochód miał 5 lat. użytkowałem go następne 2 lata, czyli mówimy o samochodzie 7letnim. ABSOLUTNIE NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ w ciągu dwóch lat przejechaliśmy razem 70 000km (łącznie 155 000km) często trasa , odległości 1200-1500km. naturalnie wymiany eksploatacyjne ale nic więcej. z tego miejsca chciałem uśmiechnąć się w kierunku "niezawodnej" niemieckiej myśli technicznej i jej zaślepionych fanów. Pozdrawiam ! :))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 100KM 74kW [l/100km]

5,3