Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie chodzi i mało pali
Jestem bardzo zadowolony z mojego Stilo. Wersja 3 D świetnie się prezentuje , 5 D jak dla mnie nie bardzo.Silnik JTD klasa sama w sobie , super osiągi i małe spalanie. Posiadam rocznik 2002 , 115 kucyków. Nie mam z nim żadnych problemów , posiada bardzo dobre wyposażenie , dużo przydatnych schowków itd. Przejechałem nim ok 25 tyś km i do tej pory jestem zachwycony , zresztą osoby które miały okazje ze mną jechać są zaskoczone (pozytywnie) jazdą Stilo.Na długich trasach prędkości 180 km non stop to nie problem , max prędkośc jadąc we 2 osoby to 215 km/h.Jadąc nad morze ok 700 km po przyjeździe na miejsce nie czułem zmęczenia i jeszcze tego samego dnia zrobiłem rundkę po okolicy:) Jest to mój pierwszy Fiat i nie żałuję , myslę że za tą kasę kupiłbym Golfa IV 2 lata starszego i z o wiele gorszym wyposażeniem. Ja i żona jesteśmy z naszego Stilo bardzo zadowoleni , zdecydowanie polecam.
Silnik to chyba jego najmocniejsza strona , JTD ślicznie pracuje , zbiera się bardzo dobrze ,a przy tym mało pali- średnio ok 6 l . Jedyny minus jaki zauważyłem to kopcenie z przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Posiadam wersje 115 konną i zdecydowanie polecam!
Wszystko dobrze , nie mam z nią żadnych problemów.
Bez zastrzeżeń.
OK
Wszystko na miejscu , jakość materiałów dobra. Nic nie trzeszczy , bez zastrzeżeń.
Bez większych uwag - natomiast szału nie ma.
Posiadam wersję 3 D i z przodu miejsca jest , z tyłu rzadko siedzę , ale jeszcze nikt ze znajomych nie narzekał na brak miejsca , a jechaliśmy w 4 osoby na wakacje i było dobrze.
Lubie warkot JTD :) Natomiast zaczyna się robić głośniej w samochodzie powyżej 140 km/h
Średnie spalanie ok 6 litrów przy jeżdzie mieszanej i jestem bardzo zadowolony . Przejechałem Stilo ok 25 tyś km i nie miałem żadnej naprawy , a przegląd jak przegląd 100zł i dziękuję.
Z takim wyposażeniem nie dostaniemy nic lepszego , bardzo udany model Fiata. Polecam wersję JTD.
Przepalone żarówki w moim Stilo średnio co 4 miesiące i trudny dostęp żeby wymienić samemu , zwłaszcza z lewej strony. Kto ma Stilo to pewnie wie o czym pisze:) Czasami zawiesza się radio , pomaga odłączenie na chwilę aku i pomaga. To chyba tyle.
Żadnych usterek, awarii , holowania i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

6,4