Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastycznośc i turbo - kopa ma niesamowitego
Silnik : wtryski, alternator, spręzarka klimatyzacji
Nie wiem czy ja źle trafiłem czy co. Przy zakupie sugerowałem się opiniami które na temat Stilo nie są najgorsze. Już teraz wiem że był to mój ostatni FIAT. Miałem go 2 lata - łącznie zrobiłem nim 10 tyś km i włożyłem w naprawy około 10 tyś zł - czyli każdy 1tys km kosztował mnie 1 tyś zł :(. Od padaki z wtryskami (3600) po sprężarkę klimy (600 zl) alternator (1500 zl)i parę innych rzeczy po drodze.Błyskawicznie sprzedałem go za psie pieniądze i od czasu jak go nie mam skończyły się moje problemy. Obecnie mam inny samochód i śpię spokojnie.
Silnik po wymianie płynów nie pracował równo - w salonie FIAT mówili \"tak ma być\". Jedyny plus za elastyczność - rześki i to bardzo - turbo bardzo mocno pomagała w tym samochodzie.
Bez uwag - nigdy na szczęście się z nią nie działo.
W tylnym prawym kole coś mi szurało - metalowy odgłos serwis nie potrafił powiedzieć co to było.
Ok bez zastrzezeń
Samochód wewnątrz fajnie ergonomicznie wykonany
Nie wiem czy to ja miałem jakiś problem - nagrzewał się kosmicznie długo - w zimie przy - 10, trwało to jakieś 30 minut.
Wygodnie i dużo miejsca na nogi
Wyk JTD masakryczny. Jeździłem wcześniej innymi dieslami i ich głośność to małe piwo przy fiacie
Zużycie paliwa ok -w granicach 7 litrów w mieście i 5,5 l na trasie. Co do cen napraw to jakaś pomyłka przykładowo serwis zaproponował mi regeneracje alternatora za 950 zł jak zapytałem o cenę nowego usłyszałem 1080zł ?!@#$
Tragedia jak wyżej - kupiłem za 25 tyś z 2004 włożyłem 10 tys a sprzedałem za 10 tyś :( NIGDY WIĘCEJ FIATA
Tragedia - wymiana żarówki reflektora halogenowego od strony kierowcy to jakaś pomyłka - jak pojechałem do serwisu zaśpiewali 75 zł !@#$%, Nowa guma na pedał hamulca 25 zł !@#$%# i tak można w nieskończoność
no i tu rodzi eis poważna historia. Zaczęło się od wtrysków - regeneracja 3600 zł, Następnie padła sprężarka klimatyzacji naprawa 600 zl. Niestety Serwis oddając mi samochód spieprzył coś z alternatorem nie wiem jak ale po tygodniu akumulator był na zero. Po kolejnym serwisie okazało się że alternator do regeneracji - kupiłem nowy za 180 plus robocizna zapłaciłem 1500 zl. Akumulator był tak dobity tym alternatorem ze kolejne 400 zl na nowy akumulator. NIGDY WIĘCEJ FIATA

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,6