Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Nordic, 9 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i komfort. Silnik mruczy nawet go nie słychać jak jedziesz spokojnie - normalnie, ale jak przyciśniesz jest piękny ryk mmmmm - zresztą to konstrukcja ferrari. Komfort lepszy niż w roverze , vectrze focusie skodzie a porównywalny z audi a 8.
Inne : wymiana żarówek ale idzi się nauczyć
Inne
fiat nie psuje się częściej niż ford czy opel ale części są dużo tańsze! I to powoduje że jak dla mnie choć niechętnie przyznaję fiat prowadzi!
są niedociągnięcia ale po ich poznaniu są błachostką i wiemy czego się spodziewać a mowa o wymianie żarówek H7. praktyka czyni mistrza. Nie ma siły 2 komplety na rok i to jest norma chyba że 1 komplet long live na rok.
rewelacja ! w oplu i fordze super do 3 ale powyżej szczególnie w fordzie za sztywno. ( w vectrze 1.9 120KM fiatowski silnik tzw. JTD w miarę). W stilaczu 1.4 bez zarzutu do 6 biegu lekko. Nie odczułem problemów w sumie nie zauważałem skrzyni.
Vectra C to jakiś żart, idzie w dół przy hamowaniu na zakrętach i robi się niebezpiecznie, lepiej radzi sobie ford focus - jest twardszy, a najlepiej stilo mimo że to kombi i mimo że jest komfortowo to czuć że trzyma się drogi!
Miazga w stilo od Krosna do Szwajcarii 11 godzin rewelacja! focus 3 h i zaczynają się problemy z kręgosłupem. Vectra mimo największej ilości płaszczyzn do regulacji foteli to jest nieporozumieniem! 1,5 h zaczyna być męczące! stilo rządzi!
Jest tak samo jak w oplu i w fordzie
bardzo dobra wentylacja jest w oplu, w stilo jest ok a najgorzej wypada focus.
W stilo jest bardzo dobrze nie ciśną mnie skosy okien i drzwi jak to jest w skodzie VW czy w audi. Vectra wypada niewiele lepiej ale to naprawdę minimalnie lepiej w odczuciach od fiata stilo. Stilo ma mniej miejsca niż vectra dla kierowcy i pasażerów ale szczerze?! zauważą to koszykarze a nie przeciętny użytkownik. Ford focus odstaje od tej dwójki. Vectra ma większy bagażnik od stilo ale nie widzć znaczącej różnicy.
stilo jest na pierwszym miejscu bo jest rewelacyjnie wyciszone! jak się jedzie spokojnie nie słychać silnika ale jak dociścnie się gaz pięknie mruczy ( w końcu to konstrukcja ferrari). ford focus brzmi w całym zakresie obrotów jednostajnie i nudnie. vectra jak na diesla przystało w niższych obrotach (do 90 km/h) jest cicha ale powyzj 110km jest dość głośno. jak dla mnie to sprawa rodzaju silnika diesel jest głośniejszy od benzyny więc jest ok w oplu.
Opel wygrywa w ekonomiczności paliwowej pali naj mniej. opel średnio 5.0(1.9 120 KM diesel), fiat (1.4 95 KM) 5.2, Ford (1.6 100 KM)7.3l Nie rozumiem takiej różnicy mimo tej samej nogi!
za małą cenę dostajemy rewelacyjny produkt który kiedyś był droższy w porównywalnym wyposarzeniem o durzą sumę od skody oktavi. Niestety fiat ciągle traci na cenie dużo więcej niż VW. Więc jeśli chcesz auto dla siebie bierz fiata. A jak chcesz auto do firmy bierz VW9 mowa o autach nowych)
Nigdy mnie stilo nie zawiodło w drodze. Owszem pojawiły się usterki ale nigdy nie spowodowały unieruchomienia auta , a były fałszywym alarmem komputera. - wystarczyło jeszcze raz uruchomić stacyjkę. Ford focus 2 razy na 3 lata holowany a vectra 1 raz nie wiem może to kwestia egzemplarzy.
Jak już wspomniałem nie psuje się częściej od forda, VW czy opla ale ceny napraw są znacznie tańsze a różnice idą w setki złotych. Więc jak chcesz auto dla rodziny i siebie to polecam fiata - najwyżej w ocenie bezpieczeństwa spośród vectra C kombi i focus kombi. W kosztach dużo taniej na plus dla fiata - duży plus. Jak chcesz auto do firmy to najlepiej VW bo nie traci na cenie ale moim zdaniem tą różncę zapłacisz w częściach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

5,3