Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Stilo Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo przestronna. Na początku czułem sie jak w autobusie.
Inne : kilkakrotna naprawa klimatyzacji - jeszcze na gwarancji
Układ elektryczny : cewki zapłonowe
Układ hamulcowy : Zapiekające się hamulce
Znakomite auto i szkoda, że niedocenione na rynku. Za umiarkowaną cenę komfort klasy średniej. Dobre materiały wykończeniowe w środku. Przestronne - nowe Brawo czy Astra nie dorastają mu do pięt. Bogato wyposażone. Jeżdżę już 7 lat i nie chcę zmieniać, więc spadek wartości aut używanych nie robi na mnie wrażenia.
Niestety tylko 103 KM na 1300 kg. To się czuje - auto dostojnie rusza z miejsca, nieźle przyspiesza na wyższych obrotach, ale na autostradzie znów brakuje mocy, co się czuje zwłaszcza w Alpach na podjazdach.
Nie mam powodów do narzekań. Chodzi bardzo dobrze.
Bardzo wysoki komfort jazdy. Jechałem C5 i nie powiem, żebym odczuł specjalną różnicę. Jednak za zakrętach trzeba uważać, bo się przechyla dość mocno.
Widoczność jest bardzo dobra. Przeszkadzają małe lusterka zewnętrzne.
Bardzo wygodne fotele, zwłaszcza z tyłu, dzięki regulacji pochylenia oparcia i przesuwnej tylnej kanapie. Głównie z tego powodu kupiłem ten samochód - konkurencja tego nie oferowała. Bardzo wygodny podłokietnik przy kierowcy, z regulowaną wysokością. Obsługa ok, wszystko pod ręką. Jedny minus to regulacja wysokości siedziska - obniża sie samo siedzisko (oparcie zostaje na stałej wysokości) i powstaje dziura - bardzo niewygodne, co wymusza jazdę w zasadzie na najwyższym położeniu fotela.
Dość wydajne ogrzewanie - taki ciekawy niuans, że się nie włącza (przy klimatyzacji automatycznej), zanim silnik nie osiągnie 50 st., więc chwilę trzeba jechać w bardzo zimnym aucie.
Perfekcja. Porównywalna z C5. O wiele lepiej niż w tej klasie. To też powód, dla którego kupiłem auto.
Nie jest za głośno, ale nie oznacza to, że nie mogłoby być lepiej :)
No, wypić, to sobie lubi. Dlatego mam LPG. Ceny w serwisie dość wysokie. Bardzo droga przepustnica, która pewnie mnie czeka. Słaby pasek rozrządu - czemu Fiat w instrukcji zaleca wymianę co 100 tys., skoro każdy serwis radzi wymieniać po 60 tys.
Kawał auta za niewielkie pieniądze. Dostałem 15% rabatu.
Drobne błędy komputera przy przesuwaniu foteli - błąd poduszki powietrznej, bo niedokładnie spasowane złączki elektryczne pod fotelem. Za to akumulator ten sam od nowości.
Miałem poważną usterkę hamulców w czasie wakacji - zapiekły się. Kilka napraw klimatyzacji - na gwarancji. Kilka łączników stabilizatora - ale to tania naprawa. Trudna wymiana żarówek - po lewej stronie tylko w serwisie. Bez sensu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,3