Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Pawlak , 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Lubie jeździć moim stilonem. Jest to auto do spokojnej jazdy. Polecam jako auto rodzinne. Ja ma kombi - kufer spory wystarcza na wózek i bibeloty syna, reszta bagaży ląduje w boksie dachowym.
Silnik ma przyjemne mruczenie moim zdaniem lubi 2 -3 tys obrotów, kopa dostaje dopiero powyżej 3 tyś. Auto jest przeznaczone do spokojnej codziennej jazdy, asfaltu nie zrywa. W większości opinii pisze się o błędach w kompaturze (po 2003r. został poprawiony) cewki zapłonowe najlepiej wymienić przed 100tyś km (wszystkie cztery jak zaleca serwis fiata), Wachania obrotów - Ja jeżdżę na bezołowiowej 98 tylko! Strzałka sztywno trzyma się zegara (nie tankuje na stacjach typu market). Olej dolewałem 0,5 litra po przejechaniu 6tyś. Uważam stilo za bardzo udany model fiata trzeba tylko dbać o samochód
Skrzynie oceniam na 4+ czasami trzeci bieg ciężej wchodzi. Poza tym kultura pracy wysoka
Jak dla mnie cudo bardzo wygodne auto, nawet zapakowane po brzegi daje spory komfort jazdy. Do lekkich stuków zimą trzeba się przyzwyczaić jak się amortyzatory rozgrzeją stuki zanikają. Spora radość z jady
Widoczność z przodu Bardzo dobra z tyłu bez czujników parkowania kiepsko
Wszystko na właściwym miejscu, podłokietnik trochę ogranicza ruchy hamulcem ręcznym, poza tym wzorowo
W seicento buda była szybciej nagrzana ale to inna wielkość pojazdów, bardzo mi się podoba ogrzewanie nóg dla pasażerów tylnej kanapy
Przestrzeni sporo na nogi z przodu jak i z tyłu. siedzenia z przodu troszkę za miękkie.
Wyciszenie oceniam na 4 powyżej 3 tyś, jak i 120km/h słyszalne w kabinie
Powiem szczerze nie sprawdzałem spalania
Celująco. Jako nowe auto było za drogie teraz można je nabyć za małe pieniądze. Nadwozie jest ocynkowane, najszybciej lecą dodatki na tylnej klapie (dodatki są wykonane z aluminium - utlenia się)
Jeszcze nic się nie zepsuło jestem posiadaczem od kwietnia 2012 zrobiłem już do listopada 2012 prawie 10,000km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,2