Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

pawat@op.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : jak już pisałem, osiągi + oszczędność / niezawodność w samocodzie za te pieniądze, z tego roku na 6.
Duża ilość miejsca nad głowami, na nogi, przepastny bagażnik. Tu i ówdzie, ten i owy plastik może skrzypnąć. Jakość owych plastików, szczególnie te na boczkach drzwi i dolnej części deski rozdzielczej mogłyby być lepsza (bardziej odporne za zarysowania).
bardzo fajny silnik, dynamiczny a przy tym cichy i ekonomiczny. \"Ciągnie\" od ok 1750 r/min bez zadyszki do ponad 4000 r/min.
biegi wchodzą łatwo, bez haczeń. Trochę za długi lewarek zmiany biegów.
Jak dla mnie mógłby być nieco twardszy. Za to jest komfortowo.
na boki i do tyłu bardzo dobra. Lekko przeszkadzają grube słupki przednie.
według mnie, wszystko jest na swoim miejscu. W wersjach z podłokietnikiem, w pozycji poziomej lekko utrudniony dostęp do hamulca ręcznego. Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, regulacja fotela na wysokość oraz coś co bardzo cenię - regulacja odcinka lędźwiowego pozwala dobrze dopasować pozycję do swoich preferencji.
jest dobrze.
bardzo dużo nad głowami, na nogi a także wysokości ramion wystarczająco. Duży plus za przesuwaną tylną kanapę.
jest dobrze, mogłoby być lepiej.
Ostatnio przejechałem 2500 km bez resetowania komutera. W tym ok 1400km z pełnym stanem, reszta tak różnie, trochę po mieście, trochę w korkach, trochę w trasie. Średnie spalanie na tym odcinku według komutera 5.3 l/100km.
za przyzwoite pieniądze mam duży samochód, ze stosunkowo mocnym i oszczędnym silnikiem na common railu, z całkiem bogatą opcją, m.in. -klimatronik dwustrefowy, klimatyzowany schowej -tempomat -tylna przesuwana kanapa z regulacją kąta oparcia -el. sterowane szyby i lusterka -przyciemnione seryjnie szyby, alufelgi -przepaśny bagażnik z otwieraną szybą -seryjne radio z CD + przyzwoite nagłośnienie -6xAirbag, ABS -skórzana, wielofunkcyjna kierownica
miałem jedną małą przygodę w trasie, samodzielna naprawa zajęła 5 minut. Na początku przepaliła mi się się żarówki - jest na to recepta, wyłączać je przed gaszeniem silnika i włączać po zapaleniu.
póki co nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]