Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Wyrywa asfalt przy marnych 115 km
Karoseria : lakier odchodzi z miejsc w nadkolach narażonych na odbicia kamieni.
Byłoby b. dobrze, ale przejeździłem bardzo wiele aut i ze względu na dość ciężką nogę i wychowanie na krętych górskich drogach, Fiat mimo, że bardzo dobry, dla mnie za miękki i za rodzinny. Nie czuję w nim sportowych emocji, mimo że przyspiesza bajecznie, za bardzo buja. To kanapowiec pełną gębą
Bardzo elastyczny, mało pali, nie bierze oleju, nie zawodzi, w porównaniu z poprzednią Vectrą 2.2 turbo diesel i Corollą 2.0 D duży plus na korzyść Fiata
Żadnych kłopotów, biegi wchodzą bardzo dobrze, skrzynia cicha.
Jak już wcześniej wspominałem samochód bardzo miękki, co mi akurat przeszkadza. Dziury pokonuje bardzo dobrze, zakręty, może przez to że kombi jest dość wysokie trzeba brać delikatnie. Pomagają dobre opony przy ruszaniu i hamowaniu. Mam tylko ABS, więc poprzednie na deszczu mieliły nawet na 3 biegu, na nowych pirelli jest lepiej.
Wszystko widać, lusterka dobre, auto da się wyczuć bez czujników.
Rewelacja, jak minivan. MTB ze sciągniętym kołem i położonymi siedzeniami mieści się na stojąco, więc można schować 3 szt i pasażera. Z przodu miejsca bardzo dużo z tyłu też. Corolla, Astra czy Golf w kombi to maluchy przy Stilo. Chciałem duże kombi za małe pieniądze i mam idealne.
Najszybciej nagrzewający się diesel zimą jaki miałem. Klima też daje radę, mam dwustrefową, działa bez zarzutów. Szyby nie parują
Nie chcę psię powtarzać. Od Vectry GTS pojemniejszy, porównywalny prawie do osobowego Berlingo. Porównanie z życia wzięte.
Na postoju trochę głośny, podczas jazdy hałasują głównie opony powyżej 140 km/h. Ogólnie cichy, Corolla diesel była głośniejsza.
Części eksploatacyjne tanie, pali mało.
Ten samochód jest wg mnie za tani w stosunku do tego co oferuje.
dwa razy od roku coś się popierdzieliło w klimie i moja strefa raz była zimna innym razem grzał jak miał chłodzić. Wystarczyło stanąć i wyłączyć silnik, wszystko wracało do normy.
przez 20 000 km jeszcze nic się nie stało.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,1