Ocena kierowcy - Fiat Tempra Sedan

artur_rz, 17 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Jest to świetne, duże i tanie w utrzymaniu auto za śmiesznie małe pieniądze.
Silniczek mojej Tempry jest zaskakująco elastyczny, bardzo dobrze się "zbiera" przez co jazda i wyprzedzanie to sama przyjemność.
W posiadanej przeze mnie Temprze mam często problem z włączeniem wstecznego biegu oraz ogólnie drążek zmiany biegów chodzi bardzo mozolnie i ociężale.
Wegług mnie przynajmniej dobry. W zakręty można spokojnie wchodzić przy w miare dużych prędkościach. Auto nie kołysze się przy szybkich zmianach pasu ruchu. Choć przy ostrym hamowaniu da się zauważyć, że samochód "nurkuje"(przy bardzo ostrym hamowaniu).
Widoczność to chyba największa zaleta mojej Tempry S.W.. Auto do okoła jest bardzo dobrze przeszklone przez co widoczność jest rewelacyjna.
Przełączniki są łatwo dostępne, nie są skomplikowane w obsłudze. Nawet dzwignia Wycieraczek wyglądająca na pierwszy rzut oka strasznie okazuje się bardzo prosta w obsłudze.
Jedyny problem W mojej Temprze S.W. to bardzo mozolnie działające ogrzewanie tylnej szyby. Ogrzewanie/wentylacja potrafi szybko ogrzać/schłodzić wnętrze samochodu.
Miejsca jest pod dostatkiem i na przednich siedzeniach jak zarówno na kanapie z tyłu. Bagażnik jest ogromny w wersji S.W. i co najważniejsze da się powiększyć przez składaną tylną kanape.
Nie mam żadnych uwag do wyciszenia samochodu. Jednostki napędowej w mojej Temprze S.W. w środku prawie nie słychać.
Naprawy są w miarę tanie. Do tej pory zepsuła się tylko skrzynia biegów ale mimo to dalą się ją łatwo naprawić za niewygórowane 300zł. Spalanie za miastem jest akceptowalne jednak w mieście przy bardziej dynamicznej jeździe autko potrafi zużyć 13-14,5 litra i to najbardziej jest bolesne w tym samochodzie.
Jednym słowem polecam wszystkim ten samocchód w wersji S.W..
Auto użytkuje od roku i w tym okresie przepaliłą się tylko żarówka w kierunkowskazie oraz wymieniłem wycieraczki z przodu i z tyłu.
RAz padła skrzynia biegów mimo to dało się ją szybko i tanio naprawić. Poza tym żadnych innych usterek nie zanotowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 75KM 55kW [l/100km]

6,8