Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

dlugij@tlen.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
mam go do 10 lat sluzy on u nas w rodzieni jako auto do wszystkiego na wyjazd, auto przeszlo 4 duze budowy wozilo sie wszystko o cementu weszlo prawie 600 kg drwno do kominka lodwoka boscha wielka szafa - auto zarobilo na siebie. co wazne niekt mi tego auta ie chcial nat ukrasc - nie musze sie denerwowac ze mi zniknie spod super marketu. raz z imprezy wiozlem nim 12 osob w tym 2 w bagaznku
zrywny, rasowo chodzi (mam podrasowany na 3 bigu osiag prawie 150 km/h) honda civic 14 is zostaje w tyle, robie jak chce wszystkie golfy i asrty nawet z motorami 1.6 ( zobilme mu polerowanie knalow dolotwych i zalozylem dodatkowy filter powietrza silnik wkreca sie jak zly - ciakwe jaką rakietą musi byc tipo 2.0 granturizmo)
chodzi w miare precyzyjnie ale czsami sa zgrzyty na wstecznym
dobry- czuje droge, na zakretach trzyma sie jak przylepiony
bardzo dobra przy moim wzroscie 194 cm
moze troce kanciate to wszystko ale ma swoj styl, sa duz połki i schowki-funkcionalnie
zimą szybko sie nagrzewa
zajebiscie duzo mijeca na glowe ( moj wzrost 194) miejca tyle co w lagunie albo wectrze
jest w miare cicho na ale zalozylem jeszcze dodtatkowe wygluszenie nad maska i w przegrodzie- teraz jest jeszcze ciszej - na wolnych obrotach prawei go ni slychac na trasie mozna jechac 150 i slychac tylko szum powietrza
mam a gazie w miescie 11 l a na trasie 7-8 przy 130 kmh, czesci tanie jest duzo podrubek i duzo tanich czesci uzywanch( kupilem sobie migacze na gieldzie po 5 sł sztuka reflektor 50 zł zderzak razem z halogenami za 120 zł - na dzialem siena lublina. wymienilem tarcze hamolcow 35 zł szt pasuja od CC no taniocha doslownie !!!! pompa paliwa 50 zł nawet go nie ubezpieczam bo go nikt nie ukradnie na gieldzie nisko stoją czsci sa za tanie bo z unii takiego mozna przywiezc na części za grosze . jezdzi mi sie taniej jak maluchem ( maluch sie czsciej psuje)
nie oplaca mi sie go spredawac bo nic lepszego za te pieniadze nie kupie -handlaz na gieldzie dal by mi 5000 zł ja za to mam auto sprawne ( nie byl ani razu holowany al holowalem chyba z 4 samochody)ten samochod ma u mnie dozywocie.
blacha ocynkowana po 10 latach nic sie nie dzieje - mam go od nowego. odpala na dotyk. czasami wyskakuja pierdolki cos w elektryką albo jakis kabelk sie urwie raczej nie narzekam przednie zawieszenie doatej po uszach na polskch dorgach ale częsci sa tanie wiec nie jest zle
samochod ma prosta i solidna konstrukce wie nie ma zabardoz co sie psuc. po 110 ty spalilem sprzego i silnik bral mi olej poniewaz cos wpdadlo od swiecy i powstala spora rysa.musialem wubulic 150 zł na szpeglo mechanika noe pierscienie uszczelki wymienilem pompe chlodzacą paliwa olej pasek rozrzadu glowiece dotarlem .praktycznie zrobilem caly silnik i wymienilem kupę czesci - podrasowalem go przy okazji
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW
Fiat Tipo I