Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

vspr, 15 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 78KM 57kW
Rok produkcji 1992
Fiat Tipo I 1.6 i.e. 78KM 57kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : 4500 tys kilometrow po chowacji i nic sie nie zepsulo, nawet grama oleju nie dolalem...!!!!
jestem bardzo zadowolny z tego auta, przejechalem nim okolo 50 tysiecy przez dwa lata i jedyna powazna usterka to alternator , poza tym nic!
calkiem dobre przyspieszenie jak na 75 koni, ale niestety szybko wkreca sie na wysokie obroty, mozna mu wrzucac 5 przy predkosci 70 km/h. najwiecej jechalem cos kolo 165 w polsce na jednopasmowce - akurat ladny nowy asfalt byl i powiem ze smierc w oczach.. w srodku huk jak w maluchu i gdyby cos wyskoczylo to nie wiem...
bezawaryjna, raz troche oleju mechanik mi dolal i tyle - totalnie bezobslugowa, ale troche ja slychac..
pozytywne zaskoczenie, bardzo dobra sterownosc, przyjemnie sie jezdzi , mam jeszcze astre z 96 i wole jezdzic tipo,
wielka przednia szyba, wszystko widac, widocznosc na duzy plus.
wszystko pod reka, fajne multifunkcyje przelaczniki przy kierownicy.
ogrzewanie mnie bardzo pozytywnie zaskoczylo, jezdzilem tipo nawet przy minus 25 stopni i jak tylko silnik sie w miare rozgrzal to w srodku mozna siedziec w podkoszulce.
z przodu bardzo duzo miejsca dla kierowcy , jeszcze wiecej dla pasazera - przez polke nad schowkiem takie wrazenie. z tylu przyzwoicie
wyciszenie to chyba najslabszy element tego auta, do predkosci 80 km/h jest komfortowo, ale pozniej to juz i silnik slychac i szum kol o asfalt. powyzej 120 km/h to juz ciezko mowic o jakimkolwiek wyciszeniu.
jezdze na gazie wiec jakos specjalnie nie rusza mnie spalanie. roznie to bywa z tipciem ale tak uogolniajac to w zatloczonym miescie jakim jest Łódź, z moja chyba dosc ciezka noga wychodzi tak 13-15 litrow. zaznacze ze jest ogromna roznica miedzy latem a zima, nawet do 4-5 litrow - powaznie!!! Najwieksze zdziwienie jesli chodzi o spalanie spotkalo mnie kiedy to bylem w zeszle wakacje tipciem w chorwacji - przy totalnym upale i jadac srednio 100 po autostradzie - bo szybciej to juz muzyki sie nie da normalnie posluchac, spalil niecale 7 litro lpg!!! jak dojechalem na stacje to az uwierzyc nie moglem.
stosunek jakosc / cena - idealny!
z drobiazgów padłoo mi oswietlenie od pokretel od ogrzewania, centralny zglupial i zamek od bagaznika odmowil posluszenstwa
jedyna rzecz jaka na prawde mnie zdenerwowala to awaria alternatora, poza tym nic oprocz rzeczy eksploatacyjnych

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 78KM 57kW [l/100km]

10,3