Lista ocen Fiat Tipo II Hatchback (25) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Panjacek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Komfortowy ponton, na oponach o profilu bodaj 70. Pasuje do jazdy po mieście i na działkę, po prostej i nawet gorszej jakościowo drodze. Gorzej bo 2 z 3 aut miało problem z jazdą na wprost, coś tam pukało, coś stukało, średnio z minusem. Przeciętne słabe hamulce i nurkowanie przy hamowaniu. Auto buja się i kładzie się na zakręcie za sprawą zawieszenia i opon.
~Krzbal
Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Żadnych zastrzeżeń, same plusy. Nie jestem emerytem, ale nie muszę też być na każdych światłach pierwszy. Żadnych nieprzewidzianych zachowań. Czuję, że nad wszystkim panuję. Nic nie stuka, nic nie puka, jedzie jak po sznurku - zobaczymy jak będzie z trwałością. Do hamulców nie mam żadnych zastrzeżeń. Miałem jedno awaryjne hamowanie (z mojej winy) i pewnie uratowały mi 4-litery.
~WD
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Dobrze trzyma się drogi. Przy szybkich, agresywnych zakrętach czuć że wszystkie systemy wspomagające działają jak należy. A jak je wyłączyć to niezła frajda - szczególnie na śniegu + hamulec ręczny. Hamulce super - reagują jak należy. Nie buja, Trochę twarde zawieszenie ale za to bardzo stabilne. Pomocny DualDrive w mieście i przy parkowaniu.
~dudu$
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Auto prowadzi się lepiej niż Dacia Duster II która ostatnio posiadałem ale nadal nie jest to szczyt technologiczny. Wspomaganie elektryczne podczas pokonywania np większych łuków potrafi dać o sobie znać stawiając duży opór kierowcy i wtedy czuję jakbym tracił panowanie nad samochodem
~Seti
Hatchback 1.3 MultiJet 95KM 70kW
Tutaj jest bardzo dobrze. Samochod swietnie trzyma sie drogi, nawet w szybko pokonywanych zakretach. Uklad kierowniczy nieznacznie "gumowaty", ale to przez opony z wysokim profilem. Wspomaganie za slabe (ale to moja opinia). Nie lubie silowac sie z kierownica.
~Wojtek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Przy takiej mocy silnika prowadzenie jest bardzo dobre. Nie ma na co narzekać - a spodziewałem się, że TIPO może gorzej jeździć niż Bravo. Oczywiście trudno stwierdzić, jak samochód się zachowa z mocniejszym silnikiem, jednak nic nie wskazuje, by były poważne problemy.
~Grzegorz
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Prowadzi się pewnie na prostej jak i w zakrętach. Moje auto jest wyposażone w opony Continental Eco Contact 225/45 R17. Ale na trasie przy wietrznej pogodzie po wyjeździe na odcinki gdzie kończą się ekrany dźwiękochłonne - czuć pewną niestabilność.
~Jakub
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Bardzo przyjemny. Chodzi lekko i daje informację zwrotną co się dzieje z kołami. Warto wspomnieć o trybie City. Mimo, że już normalnie układ jest lekki to po włączeniu tego trybu kierownicą kręci się praktycznie bez wysiłku.
~Marcin
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Nie jest to sportowe auto, ale komfortowe, a zarazem sprężyste. Zawieszenie pracuje bardzo cicho (niebo a ziemia w porównaniu do grande punto). Mam 17 calowe opony (profil 45), a mimo to jest komfortowo.

Usterki Fiat Tipo II

Fiat Tipo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tyski Tipacz
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Zawieszenie idealne na polskie drogi. Silnik nie zachęca do ostrej jazdy po zakrętach więc zawieszenie nie jest mega sztywne i stworzone do takich manewrów. Ja się czuję jak w limuzynie :)
Fiat Tipo II Hatchback