Lista ocen Fiat Ulysse I (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarecki
Van 1.9 TD 90KM 66kW
Dałem ocenę 4 ale muszę przyznać, że skrzynia i sprzęgło w moim Fiacie pracują troszkę głośniej niż powinny - jak go kupiłem w skrzyni brakowało połowy stanu oleju przekładniowego (po wymianie oleju w skrzyni jest nieznaczna poprawa). Trochę denerwuje charakterystyka skrzyni (słaba dynamika na I i II biegu - ma charakterystykę bardzie dostawczaka niż osobówki - no ale to przecież van).
~Darek
Van 1.9 TD 90KM 66kW
Lewarek zmiany biegów wygodnie usytuowany jednak sama zmiana biegu trwa dość długo - duży skok, 1 i 2 krótka jak w ciężarówce auto zaczyna się rozpędzać dopiero na 3 na 5 do 130km wyższych prędkości nie lubi v-max 150km brakuje 6 biegu
~adi1k@vp.pl
Van 1.9 TD 90KM 66kW
Biegi wchodzą bez zarzutu choć mogło być lepiej. Usytuowanie lewarka biegów może i jest ergonomiczne ale zdarzyło mi się podczas wrzucania pierwszego biegu włączyć przypadkiem wycieraczki.
~husky
Van 2.0 JTD 109KM 80kW
Skrzynia nie jest mocną stroną samochodu - choć dobrze zestopniowana, to jednak skoki lewarka kosmicznie długie, wykonanie zmian - nieprecyzyjne, a na zimnej skrzyni czasem trudno wrzucić I czy II bieg.
~Michał
Van 2.0 121KM 89kW
Biorąc pod uwagę wiek auta i konstrukcję skrzynia pracuje lekko i precyzyjnie. Polecam wymianę oleju na lepszy jakościowo, co w moim przypadku znacznie poprawiło pracę skrzyni, zwłaszcza zimą.
~andreejj@wp.pl
Van 1.9 TD 90KM 66kW
Troche ciezko chodzi ale jest zawsze pod reka,mozna trzymac reke na podlokietniku i zmieniac biegi,szkoda,ze wsteczny jest niezsynchronizowany
~[Adam
Van 2.0 132KM 97kW
elastyczna,nie buntuje sie na gwaltowne zmiany 1/wsteczny/1bez calkowitego zatrzymania.
~Wojciech
Van 2.1 TD 109KM 80kW
Zadnych problemow, jezdze tym autem od nowosci, nigdy nic nie zgrzytalo, kazdy bieg wie gdzie wskoczyc
~Bla_ZeY
Van 2.0 JTD 109KM 80kW
ciekawe umieszczenie lewarka, w dłuższym użytkowaniu bardzo dobrze, skrzynia cicha i bez zastrzezeń
Dziennik kosztów dla Fiat Ulysse I
10,4
~Michał
Van 2.0 121KM 89kW
zle przelozenia. Jedynka ciezko wchodzi. Dlaczego nie ma automatycznej skrzyni w standardzie ?!