Ocena kierowcy - Fiat Uno I

miliard@onet.eu, 16 lat temu
Silnik 1.0 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1989
Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak już napisałem wcześniej dobrze trzyma się drogi w zakrętach i nieźle tłumi nierówności naszych "prostych" dróg.
Za 7 tys. nie ma alternatywy dla auta tej wielkości i z tego rocznika. Uważam że to dobry wybór dla młodej rodziny z małymi dziećmi. Jednak moja opinia jest trochę subiektywna bo Uno porównuję do CC, którym zrobiłem 102 kkm. Ogólne wrażenie po 2 tygodniach użytkowania jest na 4 z dużym +
Silniczek dobrze wkręca się na obroty, pracuje równiutko. Nie jest to rakieta ale po mieście i na polskich drogach spokojnie wyrabia.
Sprzęgło musi być wciśnięte do dechy, inaczej słychać skrzynię przy zmianie biegów.
Dość dobrze trzyma się drogi, nieźle tłumi wyboje.
Widoczność dość dobra do przodu i na boki. Nieco gorzej do tyłu. Najgorzej jest z lusterkami bocznymi. Za bardzo trzeba się wpatrywać. Sytuację ratuje dość duże lusterko środkowe.
Wszystko na swoim miejscu. Nie ma do czego się przyczepić. Gdyby można było dałbym 4+.
Jeszcze nie miałem okazji przetestować w zimie - mam go 2 tygodnie ale w nocy chwila moment i sauna w środku. Jednak wydaje mi się, że na szybę dmucha trochę za słabo.
Z przodu wystarczająco dużo miejsca. Z tyłu dla 2 osób jest ok. W piątkę już jest ciasno.
Przy 130 można swobodnie pogadać w aucie więc jest nieźle.
Jeszcze nie miałem okazji porównać spalania na trasie i w mieście - jestem przed urlopem. Jazda po mieście na krótkich trasach - niecałe 500 km od korka do mignięcia rezerwy.
Liczyłem że będzie gorzej. Lepsze od CC, które wołało już o większą inwestycję.
Po poprzednich właścicielach było dużo poprawek. Po wydaniu kupy forsy powinien być spokój na dłuższy czas (mam nadzieję).
Narazie nic poważnego nie było. Myślę, że doprowadziłem auto do bdb stanu (tylko oryginalne i markowe części). Liczę, że następne 57 kkm przejedzie bez większych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 45KM 33kW [l/100km]

5,6