Ocena kierowcy - Fiat Uno I

Silnik 1.0 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
proste auto jezeli ktos ma male wymagania i niewielkie potrzeby, dobre na jazde w miescie i okolicach, na trasie za słabe, ten silnik uniemożliwia szybkie wyprzedzanie, pozatym lekkosc auto powoduje znoszenie auta przy zawiewach
jak sie rozgrzeje i chodzą wszystkie cylinderki to malina, ale jak ma chumory to lepiej granatem rozwalić
działa całkiem zgrabnie, choc wydaje mi sie że nie jest tak zgrabnie wykonana jak u niemca czy japońca
podoba mi sie, choc Uniaki (przynajmniej moj) maja zbyt twarde zawieszenie co sprawia wrażenie auta "drewnianego"
idealna, auto przejrzyste, słupki ma wąskie, w porównaniu do obudowanych aut nowoczesnych wypada wyśmienicie
auto funkcjonalne, wielka półka pod przednim oknem ma względną funkcjonalnośc bo nie warto tam nic trzymac bo lata podczas jazdy
za słabe, w zime długo trwa ogrzewanie, ale jak już sie rozchula to daje calkiem dobrze
ja mam 3 drzwiowe, przód całkiem spoko ale tył względnie dobry, mogłoby być lepiej
o ile rura wydechowa dobrze umocowana i dobrze działa to auto wzglęsnie ciche, twarde zawieszenie powoduje huki podczas przejeżdzania przez przeszkody
dość ekonomiczne, raz na trasie spalił mi nawet 4L, ale w zime jak miał humor to spalił nawet ponad 9, na miescie to tak okolo 6
jaka cena taka jakość :)
no miewa awarie, cale szczescie jest to auto tak proste w konstukcji ze wszelkie naprawy sa nieskomplikkowane, ale w tym roczniku potrafi co jakis czas nawalac regularnie co raz to inna pierdułka
zdarzją sie, a to łożyska od koła czy alternatora, a to przewody wysokiego napiecia i takie tam....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 45KM 33kW [l/100km]

6,2