Lista ocen Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 (90) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TheSzimek2
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Świetnie zestopniowana. Można jechać 50km/h na 4 lub 5 biegu i wciąż mieć możliwość rozpędzania się bez redukcji. Przy 120km/h za to nie jest przesadnie głośno z uwagi na obroty. Warto skrócić fabryczny lewarek i zmienić gałkę - biegi wchodzą precyzyjniej, a z tą precyzja z uwagi na cięgna bywa w tym aucie różnie. Nie można natomiast mieć w moim egzemplarzu żadnych zastrzeżeń co do oporu, biegi można wrzucać jednym palcem.
~majur
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Po tych nastu latach jeżdżenia biegi nie wchodzą już tak jak powinny. Wiadomo, że materiał się zużywa i po jakimś czasie trzeba będzie coś wymienić. Na początku było bardzo dobrze, biegi wchodziły lekko i płynnie, bez zgrzytów, teraz sprzęgło już nie pierwszej młodości to i z biegami jest trochę gorzej. Ale jeszcze nie jest źle :)Na silnikach się nie znam
~prosportkarol@poczta.fm
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Zeby pożądnie przyspieszyć trzeba go trochę wkręcić w obroty ale to raczej nie wina skrzyni tylko małej mocy i nikt tu nic lepszego nie wymyśli. Biegi wchodzą lekko ale skok lewarka jest dość długi więc bardzo szybka zmiana biegów jest raczej niemożliwa- uno preferuje emerycki styl jazdy. Na niższych biegach skrzynię nieco słychać
~buhert
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Skrzynia jest precyzyjna (na początku trzeba się przyzwyczaić do wrzucania biegu wstecznego oraz "5"). Czasem zdarza się, że dwa razy trzeba wrzucić wspomniany już wsteczny. Ogólnie za takie pieniądze nie ma na co narzekać (bardzo przyjemna w dotyku i dobrze leżąca w dłoni gałka zmiany biegów).
~rkowalski@interia.eu
Hatchback 0.9 39KM 29kW
W okresie gwarancji w ASO zgłosiłem głośną pracę lewarka zmiany biegów. Po przesmarowaniu towotem do chwili obecnej zarówno sam lewarek jak i cała skrzynia działa bez szwanku. Czasami przy manewrowaniu na parkingu są problemy z wrzuceniem wstecznego biegu. Ale to drobiazg.
~Krzysiek
Hatchback 0.9 39KM 29kW
często występuje problem z wrzuceniem jedynki, ale wystarczy ponownie nacisnąć sprzęgło i problem znika, czasami nie chce wskoczyć piątka, sama dźwignia ma, w porównaniu z modelem 60S, który wcześniej miałem, krótki skok, a biegi wchodzą dużo pewniej
~Nolan
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Ani zła ani dobra, wszystko działa jak należy, biegi wchodzą bez problemu, ruch lewarka dość długi, trochę trzeba się nim \"namachać\" aby jeździć w miarę sprawnie ale to wina małego silniczka i małej mocy więc nic tu niezwykłego.
~grobla.gdansk@wp.pl
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Skrzynia sypneła się doszczętnie po przejechaniu 222950 km/8 lat.Wymieniłem ja na używaną z gwarancją 6 miesięczną co dość słono mnie kosztowało 1657 zł z robocizną.Oczywście można to załatwić taniej w granicach 1000 zł.
~TheSzimek
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Skrzynia ani nie odtrąca, ani nie zachwyca. Precyzja pracy lewarka jest dość słaba, ale biegi nie chaczą. Plus za rozsądne zestopniowanie, na piątce można jechać od 50km/h do v-max.
~robik64
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Między 4 a 5 biegiem mało wyczuwalna różnica, ale pewnie tak dobrano przełożenia ze względu na moc silnika. Przy 53tys.km wymieniałem uszczelniacz lewej półosi.