Lista ocen Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nolan
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Zawieszenie w miarę komfortowe, wystarczające do wygodnego przemieszczania się, podobnie jak silnik nie nadaje się do dynamicznej jazdy (trochę przechyla się na ostro pokonywanych zakrętach). Po prostu ten samochód służy do przemieszczania się a nie rajdów. Uniaczek nie ma dużej ładowności więc przy obciążeniu zawieszenie szybko \"siada\". Tak na marginesie jak ktoś ma opony o szerokości 135R13 to dla swojego bezpieczeństwa niech od razu je...
~rkowalski@interia.eu
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Pojazd na prostej drodze prowadzi się komfortowo. Trzeba uważać z zakrętami bo sprawia wrażenie lekko niestabilnego. Karoseria mocno przechyla się na boki. Na razie zawieszenie sprawuje się nieźle pomimo złego stanu technicznego naszych dróg. Brak luzów w elementach metalowo-gumowych i w układzie kierowniczym. Siadają tylne amortyzatory. Zauważyłem na nich ślady wycieków. Układ kierowniczy bez wspomagania co daje się we znaki przy manewrach na...
~prosportkarol@poczta.fm
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Prosta konstrukcja=łatwe naprawy=tanie części=niski komfort czyli coś za coś. Ale do jakiego samochodu oprócz uno można kupić kompletny wachacz ze sworzniem zwrotnicy i silentblokami za 60 zł? Wbrew pozorom jeśli pamięta się że uno to nie czołg to zawieszenie może być trwałe. U mnie po 113 tys km wciąż zawieszenie nie potrzebyje naprawy. Przy ostrym pokonywaniu zakrętów na dużej prędkości tył ma skłonność do ucieczki na zewnątrz
~TheSzimek2
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Tutaj nie jest dobrze, ale również nie jest tragicznie. Precyzja prowadzenia jest dość kiepska, maglownice i elementy zawieszenia lubią się szybko wybijać. Co gorszą zawieszenie nie radzi sobie za dobrze z tłumieniem nierówności. Za to kierownica chodzi bardzo lekko nawet mimo faktu braku wspomagania.
~sław
Hatchback 0.9 39KM 29kW
biorąc pod uwagę konstrukcję (przód kolumny tył belka skrętna) i awaryjność oceniam B. dobrze w calym okresie wymieniłem tylko amortyzatoty przednie Natomiast właściwości jezdne dość słabe samochód kołysze się i nurkuję w zakretach.
~Krzyq
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Trzyma się fenomenalnie, mam Felgi 13 i oponki Dębica PASSIO2 155/65R13 73 T 2012 Poland. Raz dałem kumplowi się przejechać i nawet on pochwalił auto. Jedynie co się zdziwił że przy hamowaniu w deszczu absy sie nie włączyły X D.
~g.olo@wp.pl
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Akceptowalny bez rewelacji. Zresztą więcej niż 130-140km/h to chyba nie pojedzie więc nie ma się czym martwić. Jedyne co sprawia problem to brak wspomagania, szczególnie przy manewrach na parkingu-niezły trening dla ramion.
~buhert
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Auto bez wspomagania kierownicy, więc na parkingach trzeba troszkę rozwagi w manewrowaniu. Poza tym auto dobrze się prowadzi, zawsze jedzie tam gdzie chcemy, pewne na zakrętach (pokonywanych z rozsądną prędkością).
~TheSzimek
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Tłumienie poprzecznych nierówności jest dość słabe, amortyzatory mają tendencje do głośnego dobijania. Zawieszenie ogólnie nie pracuje cicho (mimo dobrego stanu). Precyzja prowadzenia za to jest zadowalająca.

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~majur
Hatchback 0.9 39KM 29kW
Jak na moją jazdę, ten układ nie jest zły. Może są lepsze, ale mnie wystarczy. Nie ścigam się na drogach, nie zrywam na światłach, jeśli dbam o wszystkie oleje i smary to dojeżdżam tam, gdzie potrzebuję.