Ocena kierowcy - Fiat Uno II

MegaW, 10 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Uno II 1.0 48KM 35kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Spora ilość miejsca
Wspaniały wybór dla osoby która oczekuje od samochodu przemieszczania się latem z punktu A do B i nic więcej.Dla osób które oczekują taniej jazdy przyzwoity a dla osób które chcą coś więcej (sprawne wyprzedzanie, komfort , itd.) Jest to wybór słaby
Silnik chodzi cicho i równo niestety samochód nie jest mały i silnik nie zapewnia mu należytych osiągów.
Niestety zimą płyn w skrzyni gęstnieje przez co ciężko jest zmieniać biegi . Ogólnie ciężko wrzucić wsteczny a do tego czasem nie wiadomo czy mamy wrzuconą 1 czy 3 jest tak nie precyzyjna
Ogólnie nie ma na co narzekać samochód jest dość chybotliwy ale jest to normalne przy jego wysokości
Widoczność za dnia jest nie zła niestety nocą okazuje się że ma słabe światła a każdy samochód mocno oślepia kierowce
Nie ma rewelacji jeżeli chodzi o jakieś schowki ale z drugiej strony wszystko jest na swoim miejscu
Jest to pięta achillesowa uniety w większości model problem z ciepłym powietrzem a w moim modelu ciągle zaparowane szyby
Przestrzeni dla kierowcy jest znacznie więcej niż się spodziewałem a pasażerowie też się nie skarżyli z ciekawostek jechałem kiedyś nim w 8 osób
Nie narzekam aczkolwiek nie jest pod tym względem wymagający silnik chodził na tyle cicho że nie było go słychać mimo braku radia
Zimą lubi sobie spalić a jeździłem właściwie tylko zimą te 7,5 litra przy ekonomicznej jeżdzie wychodziło natomiast nie musiałem w nim nic wymieniać a części do uno są skandalicznie tanie i naprawy bardzo proste zaryzykuje że jest to jeden z samochodów najprostszych w serwisowaniu
Całkiem niezły sądze że jest w czołówce samochodów które można kupić za 1000zł
Trochę się deska rozdzielcza obwiesiła i odpadł kawałek materiału z kierownicy samochód słabo wykończony
Przejechałem tylko 3 tys km ale jak na samochód za 800zł to całkiem sporo bez awarii Jednak strasznie gnije po każdym deszczu znika mi część samochodu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 48KM 35kW [l/100km]

6,7