Ocena kierowcy - Fiat Uno II

czyzo84, 14 lat temu
Silnik 1.0 i 44KM 32kW
Rok produkcji 1994
Fiat Uno II 1.0 i 44KM 32kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Przez trzy lata eksploatacji, po przejechaniu ok 60 tyś km samochód ani razu mnie nie zawiódł. Odpala zawsze. Przy ekstremalnych mrozach, wiadomo chwile sie pozastanawia ale w koncu odpali i to bez zadnych wspomagaczy.
Inne : Układ wydechowy
Silnik : Wyciei oleju (uszczelka pokrywy zaworów, aparatu zapłonowego)
Bardzo dobry samochód. W mieście spisuje się na medal. Znam wiele opinij na temat Uno. Z częścią muszę się zgodzić ale jako użytkownik tego samochodu uważam że większość to mity. Jeśli dbasz o swoje uno , ono na pewno Cię nie zawiedzie;)
Przez trzy lata eksploatacji, po przejechaniu ok 60 tyś km samochód ani razu mnie nie zawiódł. Odpala zawsze. Przy ekstremalnych mrozach, wiadomo chwile się pozastanawia ale w końcu zawsze odpali i to bez żadnych wspomagaczy. Jeśli chodzi o elastyczność... Nie jest to demon szybkości. 45 KM sprawia że jeśli pokusimy się żeby zabrać ze sobą 3-4 pasażerów możemy odnieść wrażenie jakby ktoś doczepił nam do tyłu samochodu ogromnego słonia.
Jeśli miał bym coś zmienić w moim Uno to właśnie skrzynię biegów. Dramat. Jedynka czasami nie wejdzie, na trójce wyskoczy, wsteczny zazgrzyta. Oczywiście nie mówię że jest to wada fabryczna. Samochód od nowości jeździ na jednym sprzęgle które albo się kończy albo już sie skończyło.
Zawieszenie głośne (podobno jest to domena fiata bo amortyzatory podobno w moim Uno nie są jakoś dramatycznie wytłuczone)
Doskonała. Jeden z tych samochodów w którym składasz lusterka i wciskasz sie w przeróżne luki w, które nikt przed Tobą nie miał odwagi wjechać;)
Przestrzeń dla kierowcy świetna... z tym że wtedy dla pasażera znikoma.
Tanie części i niskie spalanie to ogromy atut modelu Uno. Za wymianę układu wydechowego zapłaciłem z montażem nie całe 200 zł a za sam wahacz 55 zł.
W czasie mojej 3 letniej eksploatacji tego samochodu wymieniłem: cały układ wydechowy bez kolektora, wahacz (polska dziura go załatwiła) i części eksploatacyjne (2 zestawy kloców, płyny oleje, wycieraczki filtry), których nie będę wymieniał w szczegółach. Niebawem do wymiany idzie uszczelka pod pokrywa zaworów i aparatem zapłonowym, sprzęgło, tarcze i klocki na przedniej osi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 44KM 32kW [l/100km]

6,4