Ocena kierowcy - Fiat Uno II

piotrek, 11 lat temu
Silnik 1.0 i 44KM 32kW
Rok produkcji 1994
Fiat Uno II 1.0 i 44KM 32kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo tani w utrzymaniu, jeśli ktoś zna się cokolwiek na mechanice to dużo rzeczy można przy nim samemu zrobić. Dobrze nadaje się na pierwszy samochód. Jeśli się trafi na zadbany egzemplarz i bez rdzy to jeszcze powinien trochę pojeździć. Na wakacyjne wyjazdy jest może za mały i za słaby ale do pracy/szkoły czy na zakupy w sam raz.
Po silniku 999cm3 nie można wymagać cudów, ale jak na ta klasę samochodu nie jest źle.
Nie mam zastrzeżeń.
Oryginalne lusterka boczne były koszmarnie małe, wymieniłem je na większe, od Tipo i jest okej.
Miejsce na radio jest za nisko, trzeba się schylać i odrywać wzrok od drogi.
Silnik bardzo długo się nagrzewa, w zimie czasem można dojechać do celu a w środku dalej zimno :(
Dla kierowcy i pasażera miejsca wystarczająco, z tyłu nieco gorzej ale tragedii nie ma.
Przy prędkościach do 100km/h dość cicho. Na biegu jałowym silnika prawie nie słychać.
Nie mam gazu wiec nie jest zbyt ekonomicznie, w warszawskich korkach zużycie benzyny wychodzi około 8L/100km. Ceny części bardzo tanie i w dużym wyborze.
Przez 3 lata nie było wiekszych problemów, wymianiałem tylko klocki hamulcowe, amortyzatory, termostat i może jeszcze pare drobiazgów.
Zdarzają się ogniska korozji, ale w 18-letnim aucie to nie powinno dziwić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 44KM 32kW [l/100km]

Fiat Uno II