Ocena kierowcy - Fiat Uno II

medulla@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1994
Fiat Uno II 1.4 i 71KM 52kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
tani samochód ,czego można oczekiwac po fiacie ,częście tanie ,dobry samochód dla mających 4-6 tys .Nie polecam wersji z silnikiem 1,1 to musi byc muł i pali niewiele mnie od 1,4
Własciwie od razu po kupnie założyłem instalacje LPG .Nie żałuję działa bez zarzutu .Po 20 tys na gazie czasami szarpnie na zimnym ale to wynika z duszenia go na nierozgrzanym silniku.
Przyzwyczaiłem sie że wsteczny wchodzi jak w traktorze a piątka ciągle zgrzyta .po przejechaniu nim 10 tys nauczyłem sie delikatnie ją wbijac :)
Tawrde zawieszenie ,trzyma sie drogi ,zimówki uratowały mi życie gdy wpadłem w poślizg obróciło mnie ze 2 razy a i tak utrzymałem sie na drodze.Szybko padają amorki i prawy wahacz,szcególnie z przodu.
Z tyłu to niewiele trzeba wyczuc gdzie ci sie konczy tył poza tym ok.
Jestem wsyoki 187 cm ,jeżdżę nieco przygarbiony chociaż troszke wygniótł sie fotel i teraz jest lepiej:)
w zimie jak zamarznie przednia szyba to lepiej odpalic go i z 3 minuty poczekać wł.aczają nawiew na przód bo inaczej w czasie jazdy z powrotem pokrywa sie szronem i nic nie widac
Powyżej 120 km /h no jest halas poza tym w porzadku
Myślałem że szczególnie w mieście będzie palił troszke mniej .Zima w mieście do 10l,ostra jazda nie miesci sie w 11 .W lecie 8-9 .W trasie ekonomiczny możne ciąć 120 do 140 miescie sie w 8 /100km .Przy optymalnej jezdzie ok 90km/h w lecie ok 7 l
50 tys amorki plus wahacz 65 tys tłumik 70 tys rozrusznik {obyło sie bez wymainy}
te powyżej można uznac za drobne usterki chyba:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 71KM 52kW [l/100km]

8,7