Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Rok produkcji 1997
Fiat Uno II 1.7 D 58KM 43kW 1989-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Zawsze "pali na kluczyk", wysoka kultura pracy i niezawodność
Karoseria : Rdza pojawia się wszędzie
Zawieszenie : Problemy z felgami, rdza, resory nie przystosowane do nierówności jezdni
Układ elektryczny : Pasek od alternatora, zbyt szybko wyładowujące się żarówki
Bez fajerwerków ale solidne i tanie autko.
Silnik rewelacyjny. Może jeśli chodzi o osiągi niezbyt rewelacyjny, ale jeśli chodzi o kulturę pracy, niezawodność to na szóstkę z plusem - i co najważniejsze także zimą. Poza tym nikt nie kupuje auta z mocą 58KM do bicia rekordów prędkości.
Biegi dobrze zestrojone, jednak mankamentem są rzadko wyskakujące biegi.
Jeśli chodzi o trzymanie na zakrętach to jak na tak małe autko na niewielkich "bucikach" oceniam na 4. Jednak tłumienie nierówności zwłaszcza podłużnych jezdni to wręcz katorga. Ponadto wyjątkowo słabe hamulce. Stąd ocena 2
Widoczność w porządku, jednak wyraźnie przeszkadzają zbyt małe lusterka boczne, które wymagają przyzwyczajenia się.
Wykonanie jak na Fiata przystało raczej średnie. Przeciętna czytelność i ułożenie deski rozdzielczej - nie razi, ale też nie zachwyca - po prostu przeciętnie.
Całe szczęście, że lubię chłód w aucie, więc aż tak bardzo mi nie przeszkadza powolne nagrzewanie się auta. Latem z kolei jeżdżę przy otwartych oknach, więc nie przeszkadza mi to zupełnie.
Paradoksalnie przy moim wzroście 185cm i 4 średniej wielkości pasażerów liczba ponad 500km nie jest koszmarem! Co przy autach klasy B jest wręcz rzadkością! Minus za brak optymalnego ustawienia fotela kierowcy mojego wzrostu.
Diesel z natury jest głośny, jednak tu wyciszenie jest tragiczne. Bez radia i 4 głośników ani rusz. Jedynym plusem jest to, że silnik potrafi zagłuszyć wydzierającą się teściową
Jak na małego diesla spala trochę zbyt wiele, może to efekt zbytniego "żyłowania" samochodu. Natomiast naprawy wręcz groszowe
Z pewnością lepszy niż cinquecento i maluch, nowszy i z pewniejszą przeszłością niż golfy - całkiem przyzwoita alternatywa
Zerwana linka od sprzęgła, zerwany pasek od alternatora itp. drobiazgi potrafiące nieco podirytować człowieka.
Brak poważnych usterek za mojej kadencji, nigdy mnie nie zawiódł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 58KM 43kW [l/100km]

Fiat Uno II