Ocena kierowcy - Ford C-MAX II Minivan Facelifting

Amator59, 7 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Ford C-MAX II Minivan Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Duża dynamika i odpowiednia moc z tak małego silnika
Auto godne polecenia dla rodziny z dzieckiem ale i tata znajdzie tu trochę sportowego charakteru.
Silnik świetnie radzi sobie z tym autem. bardzo dobra elastyczność i wystarczająca moc żeby zawstydzić nie jedno 2.0 ;-)
Skrzyni nie mogę nic zarzucić , zmiana biegów jest płynna a lewarek bardzo dobrze współpracuje z kierowcą.
Mimo dość wysokiej bryły auto prowadzi się naprawdę dobrze. układ jezdny jest bardzo dobrze wyczuwalny ale nie meczy kierowcy. W zakrętach nie przechyla się zbytnio.
Duże szyby , wąskie słupki i duże lusterka boczne oraz w mojej opcji kamera cofania sprawiają że widoczność jest bardzo dobra.
Wszystkie przełączniki są pod ręka i są bardzo czytelne. Jedyne zastrzeżenie mam do umiejscowienia przycisków oświetlenia wewnętrznego. aby do niego sięgnąć trzeba nienaturalnie odchylić się do tyłu i sięgnąć ręką do podsufitki.
grzanie i chłodzenie działa bardzo dobrze. wiele nawiewów pozwala na precyzyjne ustawienie. Panel sterowania jest bardzo czytelny i nie trzeba się zagłębiać w instrukcji aby go sprawnie obsługiwać.
Z przodu bardzo dużo miejsca, nie ma tu ciasnoty jak np. w Maździe CX-3 . z Tyłu też jest bardzo dużo przestrzeni .
wyciszenie jest na wysokim poziomie , silnika praktycznie nie słychać. jedyny szum pochodzi od opon i lekki pomruk z wydechu. przy prędkościach autostradowych słychać jedynie powietrze obiegające lusterka.
jak na gabaryty auta i ciężar spalanie jest na dobrym poziomie. koszty serwisu także nie są wygórowane a i wybór ASO jest duży więc mozna negocjować ceny. Są też serwisy , które chętnie zamontują części kupione przez nas.
Oczywiście ceny katalogowe są mocno zawyżone ale mi udało się dość znacznie urwać z tej sumy i w takim wypadku jakość jest odpowiednia do ceny.
na tą chwile nie ma żadnych usterek.
brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]