Lista ocen Ford Cougar 2.5 i V6 24V 170KM 125kW 1998-2002 (30) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
nic... - hamulce - ok - zawieszenie ok, tył od mondeo, przód wzmocniony, wahacz podobno od wersji ST; mechanicy, którzy to ogladali powiedzieli, że bardzo trwałe i duuuużo lepsze niż w mondeo; wahacz przez swoją mocną konstrukcję kosztuje około 1000zł, ale przy 9letnim aucie moje są bez zarzutu, a przy jakimś wybyciu, czy zużyciu wymienia się same tulejki, któr kosztują po kilkadziesiat zł - elektronika bez zarzutu, prócz tej sondy; podobno...
~adam52@poczta.onet.pl
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Najgorzej jest z układem zawieszenia. A NAJGORSZĄ CZĘŚCIĄ TEGO SAMOCHODU, PODOBNIE JAK I WIELU, WIELU INNYCH SĄ NASZE DROGI, ZWŁASZCZA \"POLNE\" DROGI LUBLINA :( PO KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ JEŻDŻĘ. Jestem po wymianie: tulei wahaczy przednich, końcówek drążka stabilizatora, tarcz hamulcowych w tyle (bo jeżdziłem na zaciśniętym ręcznym, gdyż linka przerdzewiała i nie puściła, a silnik na tyle mocny, że nawet nie poczułem). Przede mną wymiana: łożyska...
~lukas06@autograf.pl
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
jestem szczesliwy poniewaz jak dotad nie stwierdzam zadnych powaznych uciazliwych dla mnie usterek w moim egzemplarzu. polecam forda cougara wszystkim przyszlym kupujacym,oczywiscie wersja po liftingu w pelnym wyposazeniu 2.5 litra i oczywiscie z automatyczna skrzynia biegow, naprawde nie ma nic lepszego jak na ten rocznik autka ;-)
~Paweł omegga@irc.pl
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Przez 8 miesiecy uzytkowania NIC sie nie zepsulo co na FORDA jest rewelacyjne. Zasada jest jedna - Dbasz to masz, Nie dbasz to skarbonka z auta sie robi. Nie wolno zalowac pieniedzy na czesci i plyny eksploatacyjne. Jezeli chodzi o ceny czesci zamiennych to sa w normie i nie przewyzszaja sredniej krajowej :)
~Czubi
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Jak na model z przed 2000 roku czyli przeciętnie auta co najmniej 12 letnie, jest dobrze, niestety ponieważ sam model jest rzadki na rynku to problemy z tańszymi częściami się pojawiają, przez co poważne naprawy to przeważnie poważne koszta.
~kaczka
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Trochę oleju wciąga, więc za jakiś czas pomyślę o remoncie. Za poważną usterkę mogę też uznać gdzieniegdzie pojawiającą się rdzę na nadwoziu. Z opinii w necie wiem też, że lubi padać jakiś tam osprzęt w silniku. Spada wtedy moc silnika.
~mar-rat@tlen.pl
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Woda przelewa się wszelkimi uszczelkami np po deszczu mam wodę w kole zapasowym - około 10 litrów. Kiedy dziewczyna otwrła drzwii pasażera wylały się 2 litry wody (była nad progiem między wnętrzem i zewnętrzną uszczelką).
~Dren311
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Samochodem jeżdżę ledwie rok, więc nie wiele mogę napisać, ale pomimo 160 tys kilometrów, auto jest w 100% jak nowe. Z tego co pamiętam poprzedni właściciel wymieniał pasek alternatora i łożysko przedniego koła.
~kris1983
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Mi na szczescie nic powaznego sie nie zepsulo jednak slyszy sie o padajacych pompach wodnych w nastepstwie czego mozna rpzegrzac motor.Slyszy sie tez o wydmuchiwanych uszczelkach pod glowica.
~Will333
Coupe 2.5 i V6 24V 170KM 125kW
Nic poważnego się nie dzieje. Trzeba by było kupić naprawdę zmęczony model by do niego dokładać. Ponieważ mamy dukty zamiast dróg to przypomina się co jakiś czas zawieszenie ale to nie tylko w Cougarze.