Lista ocen Ford Edge II SUV (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
Automat, niezawodny, podobno do 250 tys.km nic z nim się nie dzieje, aktualnie mam zrobione 178 tys km i działa bez zarzutu. Słychać ze skrzyni biegów ciche klikanie wynikające ze zużycia (moment zdjęcia nogi z pedału gazu). Jednak w kilu miejscach zapewniono mnie, że nie ma potrzeby, aby cokolwiek z tym robić. Dodam, ze samochodem regularnie ciągam przyczepę kempingową, więc dodatkowe 1300 kg ciągnę za samochodem.
~Qmpt
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
Świetnie i miękko redukuje i wrzuca wyższe biegi; nie lubi tylko niezdecydowania - przyciskamy gaz, redukcja, a my odpuszczamy bo nie można wyprzedzić - delikatny bunt jakby nie była przygotowana że jednak nie będziemy przyspieszać ;-)
~Stefan
SUV 3.5 V6 TI-VCT 284KM 209kW
Automat mógłby przy niższych obrotach przełączać biegi na wyższe przy spokojnej jeździe, ale i tak jest nieźle, jak by co są manetki przy kierownicy do przełączania biegów więc można ręcznie dowolnie redukować + - :-)
~Dariusz
SUV 2.0 EcoBoost 245KM 180kW
Lekkie szarpanie przy zwalnianiu (niższe biegi). Czasem niewielkie opóźnienie przy przyśpieszaniu. Właśnie 2 i 3 bieg. Podobno właśnie przez to, 2-ka została wyeliminowana programowo w 2021r.
~Marek
SUV 2.0 TDCI 180KM 132kW
PowerShift wolno zmienia biegi i jest awaryjny - dlatego wybrałem 6 stopniowy manual - skrzynia dynamiczna - można bardzo szybko zmienić biegi - dlatego w sprincie EDGE z manualem jest szybszy od 2 sprzęgłówki
~xboom
SUV 2.7 V6 EcoBoost 319KM 235kW
W trybie D czasem wydaje sie czasem nieprecyzyjna przy szybszym dodaniu gazu za to w trybie sport działa super. Generalnie dobra nic nie trzeszczy czy zgrzyta szybko zmienia biegi.
~JAKUB
SUV 2.0 EcoBoost 245KM 180kW
Skrzynia siadła po 85tys. pomimo wymiany dynamicznej oleju przy przebiegu 56tys. Najsłabszy element auta. Naprawa to kosmos - 15% wartości auta
~MarekKowal
SUV 3.5 V6 TI-VCT 284KM 209kW
W prawdzie jeździłem dotąd raptem 4 innymi automatami różnych marek więc porównanie jakieś mam i oceniam na bdb
~Mariusz Kołakowski
SUV 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
W chwili obecnej mam 3 awarię skrzy biegów. 2 razy wracałem na lawecie. po 100k km w aucie zaczynają dziać się cuda. DNO !!!
~Sssmok
SUV 3.5 V6 TI-VCT 284KM 209kW
Płynna jazda bez zgrzytów. w razie konieczności można wspomóc się łopatkami przy kierownicy.
Ford Edge II SUV