Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Grzegorz, 12 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Kombi 1.8 D 60KM 44kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyła mnie prostota silnika i całego samochodu. Większość napraw można wykonać samemu, a jeśli się posiada garaż i kanał mechanik jest nam nie potrzebny.
Układ elektryczny : Przełącznik zespolony świateł
Karoseria : Rdzewiejąca karoseria, choć akurat ja nie miałem z tym problemu
Inne : Ogrzewanie
Auto nie jest cudem technologicznym, jest tanim autem dla przeciętnego Kowalskiego, który nie potrzebuje nie wiadomo jakich osiągów. Akurat ja miałem szczęście, że mój egzemplarz miał niezłą karoserię, a jak wiadomo Escorty nie są za \"zdrowe\".
Elastyczność, biorąc pod uwagę moc i przyspieszenie... bez komentarza. Ten silnik jest poprostu za słaby. Kulturę pracy można przeboleć, ale drgania na biegu jałowym tragedia. Jednak stary diesel to jest stary diesel, zdarzało się, że i na \"rzepakowym\" jechał. Miałem też czasami problemy z paleniem w zimie.
Trochę cieżko pracuje gdy jest zimna, ale gdy sie nagrzeje jest ok.
Troche za bardzo przychyla na zakrętach, i mam takie poczucie jakby zawsze za mało powietrza było w kołach.
Widoczność dość dobra, chociaż początkowo trochę denerwowały mnie lusterka.
Jak na 95 rok nie jest źle.
U mnie tragedia. Nawet po długiej jeździe nie miał odpowiedniej temperatury ogrzewania. Nawiew też nienajlepszy.
Escort nie jest dużym autem, jednak da się nim wygodnie podróżować.
Mogło być lepiej, jednak na tle głośno pracującego silnika to wewnątrz nie jest źle.
Zużycie paliwa przeciętne do 6l na trasie, a w mieście ok 7l. Części i naprawy nie są drogie. Jedynie wymiana rozrządu jest kosztowna ok 800zł Ogółem nie narzekam.
Powiem tak. Jak na taki rocznik za taką cenę auto jest całkiem niezłe.
Największa wada Escorta to przełącznik zespolony, psuje sie co chwile. Miałem też problemy z alarmem i kilka drobiazgami ale i tak największą wadą pozostanie przełącznik.
Największa usterka jaka mi sie przydarzyła to rozszczelniona pompa wtryskowa, która musiała zostać wymieniona. Miałem też problemy ze zwarciem w instalacji i cieknącą chłodnicą.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

Ford Escort VII Kombi