Lista ocen Ford Escort VII (571) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 607 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cerber-78@o2.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Na benzynie było ok.8.5l na mieście trasa tak 6.5 przy lekkiej nodze.Na gazie 12l miasto 10l trasa.Ale nigdy nie zmieniałem świec i przewodów wysokiego napięcia a od tego dużo zależy.Klamoty tanie i nie ma z nabyciem problemów naprawy również tanie ze wzgledu na bardzo prostą budowe auta.
~Marcin
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Autko pali 12 LPG w mieście i 10 w trasie. Po warszawskich drogach z klimą nawet 14 litrów, spokojna jazda poza miastem poniżej 9 litrów.Troszkę mały zasięg na LPG - 32 litry pozwalają na niecałe 300 km w mieście, do 400 km w trasie.Części nie są zbyt drogie, pod warunkiem, że nie korzystamy z ASO.
~rogalm
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeździłem na gazie więc tylko parametry spalania gazu mogę podać. Miasto: 11-12 l, Trasa: 7,5-8 l. Przeglądów w serwisie nie wykonywałem, natomiast naprawy są drogie ze względu na wysokie ceny częsci. Stąd też ocena tego parametru przeciętna (zużycie paliwa: doskonale, ceny napraw: bardzo źle)
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
no cóż, auto jest duże i ma mały silnik więc nie można sie spodziewać że będzie oszczędne.Mój pali różnie, jeśli poruszam sie tylko po mieście (zaznaczam ze nie mam lekkiej nogi) to chlapnie sobie nawet i 10 L. Jeśli chodzi o spalanie w trasie to zazwyczaj wychodzi mi około 8 predkość max 140km/h
~sylwestrini
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
zużycie paliwa: - miasto - 8,5 - trasa 6,5 Ogólny przegląd w ASO - 150 zł Diagnostyka komputerowa - 100 zł Cholernie często wysiada zespolony przełącznik świateł!!!! U mnie co 2 lata!!! Koszt: oryginalny ok 350 zł; podróba 150 zł zaleta: duża dostępność części używanych i ich niskie ceny
~Arhus
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nie jest strasznie łakomy jak na swoje możliwości dotyczące osiągów.Naprawy są rzadkie i niezbyt kosztowne A na gazie ( tylko sekwencja ) jeszcze bardziej ekonomiczny i pali 0,5 litra gazu. grunt to dobrać odpowiednią instalację gazową .Nie cena tylko jakość i możliwości produktu, broń Boże 1 czy 2 generacji
~uzytkownik
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
czasami jest bardzo milo. zaznaczam,m ze jezdze glownie sam, wtedy spalanie przy spokojnej jezdzie wynosi, uwaga 6 litrow benzyny, w miescie wzrasta do 7,5. jesli chodzi o lpg to 7,4 jazda mieszana i okolo 9 w miescie. dane te sa nieco usrednione, gdyz nie mam mozliwosci sprawdzenia spalania chwilowego.
~Ramzes
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeśli chodzi zużycie paliwa i ekonomiczność to Ford jak na taką małą frajdę jazdy dużo pali ale żyłując go na autostradzie to nie wyjdzie ponad to co jest w książce od niego napisane. Części do Forda nie są drogie. Na dzień dzisiejszy jest to już stary samochód
~chris_kn
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
1,3 silnik nie ma przyspieszenia, ale za to w miarę mało pali. 6,1 na trasie. koło 7,0 w mieście. Myślę że nie jest źle. Jeśli chodzi o naprawy to części są troszeczkę za drogie jak dla mnie. Na szczęście mój Escorcik nie psuję się często. Może trafiłem na dobry egzemplarz
Dziennik kosztów dla Ford Escort VII
6,6
9,8
10,6
~jasko
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
diesel a palil 7-8 litrow czy w trasie czy w miescie.silnik:moze nie byloby tak zle ale pompa paliwa lucas bardzo problematyczna i ciezko znalezc kgos kto umie to naprawic.te silniki bez turbo i z pompa boscha byly o wiele lepsze,mniej palily i nie psuly sie tak