Lista ocen Ford Explorer I (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubi75
Terenowy 4.0 L V6 160KM 118kW
niestety skrzynia jest piętą achillesową tego auta. Tzn po około 300 000 km przychodzi moment kiedy Explorery pierwszej generacji dotyka zazwyczaj awaria skrzyni biegów, której remont nie należy do najtańszych. Jednak regularne serwisowanie i jej nie katowanie zapewni nam długą i przyjemną jazdę.
~rebel7@vp.pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
mój model ma aut.przekładnię 4 stopniową,prawie niewyczuwalna zmiana przełożeń,na pewno nie nadaje się do ciągłego "żyłowania",dobrym zabezpieczeniem jest dodatkowa chłodniczka oleju skrzyni biegów - polecam,zasadne jest też regularne serwisowanie
~Leszek27
Terenowy 4.0 L V6 160KM 118kW
Skrzynia biegów w tym samochodzie pracuje perfekcyjnie. Niestety za to wymaga aby solidnie o nią dbać.Zadbana potrafi się odwdzięczyć bezawaryjną jazdą , zaniedbana zawodzi w najbardziej nie oczekiwanym momencie.
~julek@pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
tutaj mógłbym trochę pobiadolić .po miesiącu od zakupu fordzia padła na obczyznie musiałem sam wymieniać,druga nie jest rewelacyjna (rok 93)mocno szarpie między 1- 2
~marcin z. verax11@poczta.fm
Terenowy 4.0 157KM 115kW
Bardzo delikatna zmiana biegów, duża możliwość ingerencji w zmianę biegów przez odpowiednie dozowanie gazu. W moim samochodzie na zimnym oleju skrzynia trochę przeciąga biegi.
~Maciej - BoMBowiec
Terenowy 4.0 157KM 115kW
Moja wersja ma manual 5 biegowy przy czym ta piatka to taki Drive ktorego praktycznie nie trzeba uzywac - na trasie mozna wrzucic przy spokojnej jezdzie
~tatrawal@02.pl
Terenowy 4.0 157KM 115kW
po 7 latach eksploatacji mogę powiedzieć, że taki manual to prawdziwe cudo nawet w ciężkim terenie żadnych kłopotów.
~Hubi
Terenowy 4.0 157KM 115kW
przy właściwym użytkowaniu i dbaniu o regularne przeglądy nie ma obaw o jej funkcjonowanie
~kszesz www.explorerclubpolska.com
Terenowy 4.0 157KM 115kW
automat, nie ma lepszego rozwiązania. teraz będą tylko automaty kto nie jezdził ten nie wie o czym mowa.
~Aksel
Terenowy 4.0 L V6 160KM 118kW
W moim zmienia biegi płynnie, ale kopie przy zapięciu biegu.