Lista ocen Ford Fiesta III (203) - Ergonomia

Na liście zabraknie 368 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Nieco archaicznie i dziwnie to wszystko rozplanowane jest w tym samochodzie. Biorąc poprawkę na wiek auta, to i tak do wielu rozwiązań trzeba się przyzwyczaić. Klakson we włączniku kierunkowskazów (jak we francuskich autach - zgroza!!), dziwnie umieszczony włącznik świateł (ramię), wycieraczki i spryskiwacz uruchamia się osobno, przednie ramieniem a tylną klawiszem, sterowanie nawiewem / ogrzewaniem, oraz sterowanie strefami rozdziału...
~ozga.lukasz@wp.pl
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Hmmm... Brak plynnej regulacji czestotliwosci czasowej wycieraczki, suwaki do regulacji temperatury i kierunku nawiewu, otwieranie bagaznika kluczykiem (kazdy na to placze, ale latwo przerobic na elektryczne), siedzenia przednie, ktore sie depta przy wsiadaniu do tylu (wersja 3drzwiowa), przynajmniej u mnie brak regulacji polozenia kierownicy i cholerne kolo zapasowe pod samochodem, nie do wyjecia przy sportowym zawieszeniu i po skorodowaniu...
~maciej_staniszewski@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
ze wzgledu na dosc skąpe wyposażenie przecietna ergonomia. u mnie fotele niemaja regulacji wysokosci, kiera w jednym miejscu wiec i ergonomia jak to w aucie klasy b z lat 90 tych. bardzo dobrze na funkcjonalnosc dziala otwieranie tylnej klapy na przycisk jak ktos sobie zrobi bo linki jakotakiej niema i jak ktos chce otworzyc klape z kluczykiem w stacyjce i zapalonym silnikiem to poprostu lipa ale tanim kosztem sobie zrobilem i jest git. na...
~Krzysiek W.
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Wszystkie elementy tam, gdzie powinny być. Niczego szukać nie trzeba bo i nie ma co. Deska nie wygląda tu jak klawiatura. Zupełne podstawowe minimum. Jedyne "ale" jakie mam to włącznik sygnału dźwiękowego jak to w fordach z tamtych lat umieszczony na obudowie za kierownicą i włącznik sygnału dźwiękowego w dźwigni kierunkowskazów. Dla mnie niezbyt wygodnie się to włącza.
~lukasgdansk1@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Co do ergonomii to tu bym dał parę plusów i minusów do plusów można zaliczyć wygodne fotele dobra pozycja za kierownicą do minusów zaliczył bym nie fortunny włącznik spryskiwacza przedniej szyby do którego idzie się przyzwyczaić brak dżwigni otwierania tylnej klapy jak też za nisko umieszczony otwór do montażu radia.
~jaan
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Wszystkie przełączniki są pod ręka, a to dlatego , że jest to mały samochodzik:)Denerwuje mnie tylko umieszenie klaksonu w lewym przełączniku, kilka razy pomyliłem jego ze spryskiwaczami. Klakson powinien przecież znajdować się w centralnym miejscu kierownicy, bo jego dość często używa się we Wrocławiu!!
~Krzysztof
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Dobra jak na auto z minionej epoki. Siedzenia pomimo welurowej tapicerki niezbyt wygodne, zagłówki bez możliwości regulacji pochylenia są bo są. W wersji trzydrzwiowej dostęp do tylnych siedzeń nie jest dobry a sposób składania tylnej kanapy nie tworzy ergonomicznej przestrzeni bagażowej.
~Michał, michall@alpha.net.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Siedzi mi się wygodniej niż CorsieB, a jestem dość wysoki(185cm). Fotele wygodne i dobrze podpierają mimo dość prymitywnej budowy. Pokrętła i inny osprzęt nie trzyma już troche standartów, ale wszystko pod ręką, radio umieszczone za nisko. Duzo miejsca dla kierowcy i pasażera, a z tyłu też znośnie
~good
Hatchback 1.6 88KM 65kW
Niestety, aby coś pogrzebać przy radiu trzeba czasami oderwać plecy, to samo z elektr. szybami (przed lewarkiem). Jednak reszta prosta w obsłudze jak cholera - dosłownie pokrętło, suwak i parę przycisków od świateł przeciwmgielnych (potrafią się zaciąć) czy podgrzewania szyby
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta III
5,3
8,9
10,1
~JaQu
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Jak na rocznikk 96 może być, niektóre elementy mało przemyślane. Ale można pochwalić pojemny schowek i dośc duże kieszenie boczne na drzwich. Bagażnik w mnie mikro rozmiarów gdyż jest butla z gazem 40 l. ale coś wejdzie, zreszta czeko wymagać od tego małego samochodu.