Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

frackow@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem troszke zaskoczony wyposazeniem w posiadanej przeze mnie wersji el.szybami,el. otwierana klapa jak i dzielona tylna kanapa.
Karoseria : Omowione w ergonomi.
Ford Fiesta 1.1 to ciekawe auto jak dla poczatkujacych kierowcow tak i dla kierowcow nie pokonujacych duzych odleglosci.
Praca silnika jest dosyc glosna.Jesli jednak chodzi o wytrzymalosc to jest satysfakcjonujaca.
Jedyny problem jaki udalo mi sie zauwarzyc to chwilami problem ze wstecznym ktory czasami nie wskakuje.
Wlasciwosci jezdne moim zdaniem bardzo dobre.Tyl nawet przy wiekszych predkosciach nie ucieka to tez jezdzi sie bezpiecznie.
Z przodu widac duzo chodz sie siedzi dosyc nisko natomiast zdecydowanie poprawil bym lusterka ktore sa zdecydowanie za male.
Narazie oczywiscie po wymianach okresowych do auta nie dokladam.Sa jednak oznaki korozji co mnie nie dziwi po 15 latach na elementach tj.spojlery dolne przod i tyl,wlew paliwa czy miejsce umocowania tylnej wycieraczki.
Nagrzewa sie bardzo szybko i ciepelko juz po chwili wypelnia samochod.Natomiast w lecie to wentylacja dzial jak w kazdym aucie bez klimatyzacji czyli dmucha ale nie zawsze zimnym.
Duzo miejsca jak i z przodu i styl.
No tu to trudno wystawic dobra ocene.Mianowicie przy malych predkosciach juz dochodzi do kabiny stukot silnika co mozna zniwelowac jedynie sluchajac radia natomiast przy predkosci powyzej 120 km i otwartym szyberdachu to istna apokalipsa.
To nie bedzie zadnym odkryciem jesli napisz iz przy tak malym silniku to spalanie powino byc niskie i takie jest.Pali w przedziale od 5 do 6.5 litra.
Jak juz nadmienilem przydalo by sie zmienic lusterka natomiast inne drobiazgi sa mi nie widoczne.
Jeszcze nie mialem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 50KM 37kW [l/100km]