Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

leśnik, 10 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdyby nie wymiana oleju to bym powiedział, że silnik wraz z osprzętem jest bezobsługowy.
Zawieszenie
Najtańsze sensowne drugie auto w domu na dojazdy do pracy i jazdę wokół komina, wożenie dziecka do przedszkola i wypady do 100km. Mam ten wóz 3lata i robię 1,2tys km/mc i nigdy mnie nie zawiódł.
Silnik nie wymaga nic poza zmianą oleju. A i tutaj jest bardzo wyrozumiały.
Biegi wchodzą poprawnie poza wstecznym, który czasami trzeba ciągnąć dzwignią zmiany boegów i jednocześnie puszczać sprzęgło, żeby wszedł. Jak pisałem zdarza się to sporadycznie i nie jest kłopotliwe, więc nawet nigdy nie zgłaszałem tego mechanikowi.
Precyzyjne prowadzenie, to auto jest przedłużeniem moich nóg. Może ciut za miękki, bo przy szybkiej jeździe z 2 pasażerami buja samochodem jak łódką.
Bardzo dobra widoczność, nawet do tyłu.
Wszystkie przełączniki tam, gdzie się tego spodziewamy przyzwyczajeni do jazdy nowymi samochodami.
Szybko nagrzewa się i posiada mocną dmuchawę.
Nawet sporej wielkości ludzie odnajduj ą się w tym autku, a kto pierwszy raz siedzi w fieści jest zaskoczony przestronnością tego auta.
Wnątrze ani ciche, ani głośne. Żyłuję fiestę ile tylko się da i lubię słuchać silnika, więc nie wymagam od niej kompletnej ciszy, więc jest OK.
Wymieniam wyłącznie częśc. które zużywają się naturalnie, klocki, olej, raz w roku końcówkę, więc nie narzekam. Raz łożysko koła.
Kupiłem auto za 1700 zł i poza wymianą oleju wkładam w nie ok 300zł/rok więc jest to bardzo dobry wynik
Katuję auto niemiłosiernie w pracy(w lesie) i wymiana 1 końcówki na rok jest zaskakująco małym remontem.
Poważnych usterek brak. Motor daje radę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 50KM 37kW [l/100km]

Ford Fiesta III