Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 (92) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mota1000@o2.pl
Hatchback 1.1 50KM 37kW
jeżeli zachpowuje się chigiene w stosunku do fiestki to przestaje potrzebować napraw drobiazgi słabej jakosci klipsy na kable (już drugi raz przecieły sie kable od arternatora na chłodnicy) zatarte sprzęgiełko w rozruszniku wpłyneła woda z piaskiem zapsuty regulator wysokosci śwaiteł zużyty zawias drzwi od kierowcy zamki ford ma g*wna tłoczki chamulcowe poszły w cholereale to dizeki mnie bo trzeba wymieniac płyn
~Kazio
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Jak na samochód tak wiekowy o super. poszedło silniczek od wycieraczek (może dlatego że lubię jeździć przez duuuże kałuże;)), wspornik od klapy bagażnika i lusterko. No i pomijam że wymianiany cały przod (hamulce, zawieszenie), bo od 14 lat NIERUSZANE, nawet nie smarowane:/ Wszystko oryginalne. No i trzeba było wymienić, ale kto wymagał znajomości techniki od kleine deutsche Metchen (czy jakoś tak ;))
~Andrzej
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Drobiazgów trochę jest. To piszczy korbka opuszczania szyby, to wentylator dmuchawy się zatrze i piszczy jak dziki, to wycieraczka tylna straci styk (w klapie). Poza tym częste regulacje zaworów to mus. Wymiana krzyżaka kierownicy (60zł + robocizna lub samemu też łatwo), bo często się \"kończy\". W moim egzemplarzu rdzewieje mocno puszka katalizatora. Takie tam pierdółki ;)
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Auto w zasadzie bezusterkowe. Nie ma słabych punktów jeśli chodzi o drobnostki. Wyrobiła się sprężyna w klamce drzwi kierowcy (klamka nie odbija), padł siłownik (amortyzator) gazowy tylnej klapy (w zimie), piszczy łożysko wentylatora na I-wszym biegu, ciężko chodzi ręczny hamulec... ale to są naprawdę szczególiki. Wszystkie te rzeczy da się usunąć szybko i za grosze.
~kkk
Hatchback 1.1 50KM 37kW
zamki-u slusarza bylem ze 3 razy... swiatlo w srodku-czasem sie nie wlacza przy otwieraniu drzwi przelaczniki od kierunkowskazow-na szrocie 50zl, wymienilem sam:D czujnik temp silnika termostat wlaczajacy duzy obieg w chlodnicy wybili mi szybe ze 3 razy:)ale to juz nie forda wina:) pompa wodna-pekla...
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Psujące się rzadko pierdoły,np bez głębszej przyczyny padło podświetlenie konsoli środkowej. Po rozmontowaniu,i ponownym złożeniu działa. Często psuja się manetki wycieraczek. Komplet kupimy na pierwszym lepszym szrocie za parę zł. Wymiana dziecinnie łatwa. Ogrzewanie tylnej szyby.
~zokko
Hatchback 1.1 50KM 37kW
w trasie mnie nigdy nie zawiodła ma Fieścina, jedyna ´poważna´ usterka jaka mnie spotkała, to wypaczenie tego czerwonego plasticzku do otwierania maski, przez co musiałem ją otworzyć ciągnąć bezpośrednio za linke, zamiast używać dźwigni na plasticzku :) hihi
~grig0ri
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Przez ponad 3 lata eksploatacji awarii uległa tylko korbka sterowania szybą drzwi pasażera. Zawieszenie potrafi tylko irytować, a właściwie marnej jakości tuleje wahaczy. Kłopoty zniknęły po zmianie producenta- nigdy więcej \"Optimala\".
~bj86
Hatchback 1.1 50KM 37kW
w ciągu 2 lat wymieniony był termostat i czujnik temperatury, wyczyszczony włącznik krańcowy przy drzwiach kierowcy, wymieniona żarówka podświetlająca zegarek, małe poprawki lakiernicze po zimie (poza elementami eksploatacyjnymi jak oleje, płyny, tarcze itd)
~Qnaj
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Powiem tak: moja Fieste wyremontowalem kompletnie zaraz po kupieniu. wiec narazie nie mialem zadnych usterek. ale z tego co wiem o tym samochodzie: lepiej zapłacic 20zł i zrobic drobnostke niz czekac az zamieni sie w cos powaznego