Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne prowadzenie, niskie spalanie, tanie naprawy, a właściwie brak ich brak :)
Karoseria : Rdza pojawiała się wszędzie, nadkola, progi, drzwi
Silnik : Zaczął brać olej
Samochód posiadaliśmy w rodzinie przez 8 lat, co mogę o nim powiedzieć ? Tani bezawaryjny wózek od Forda, świetnie nadający się do miasta, ale i w trasy również nas woził rok w rok.
Silnik oceniam na dobry. Nie jest to potwór na wyścigi, lecz do spokojnej jazdy, ale gdy chcemy przyspieszyć to także da radę, jedynie z tirami się męczył. Niestety zaczął pić olej jak szalony ze względu na to w jaki sposób, był traktowany.
Skrzynię biegów oceniam na 4+. Ogólnie rzecz biorąc skrzynia biegów w mojej Pszczółce chodziła bez zarzutów, jedynie wsteczny bieg czasami nie wchodził.
Układ jezdny jest w fieście wzorowy: Świetne prowadzenie, hamulce w miarę, łatwo zaparkować pomimo braku wspomagania.
Co do komfortu nie oszukujmy się w mieście jest w porządku, jak najbardziej OK!, ale w trasie np trasa nad morze czy w góry +300km jest już męcząca.
Jak na takie małe autko miejsca z przodu jest sporo gorzej z tyłu. Bagażnik również proporcjonalnie do gabarytów auta całkiem pojemny.
Oceniam ją 3/3+ W zimę grzała, ale w lato, gdy chciałem, aby choć trochę schłodziła mnie w słoneczne dni, nie mogłem liczyć na ochłodę:)
Z przodu świetnie z tyłu trochę mało miejsca
Fiesta jest cichutka, jedynie +120 km/h zaczyna, być słyszalna dla ucha.
Fiesta pali mało, ale w ostatnim roku eksploatacji zaczęła palić olej ok 0,5l/1000 km- Nie oszczędzałem silnika...
W tej cenie jak najbardziej zasługuje na uznanie i uwagę podczas zakupu
Zero poważnych usterek przez 8 lat użytkowania ! Tylko wymiana płynów eksploatacyjnych, hamulców, pasów, żarówek itp.
BRAK!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]