Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

spinacz@op.pl, 18 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
nie oszczędzam mojej fieściny, auto nie jest garażowane, nie omijam dziur, czesto jeżdze na wysokich obrotach, czesto z dużymi prędkościami (dużymi jak na fieste. max na prostej 180 km/h). z większych rzeczy wymianiałem : sprzęgło, termostat, zawieszenie/łozyska z tylu. troche rdzewieje na nadkolach z tyłu. Oppukać, nic sie nie dzieje z silnikiem, chodzi stabilnie, bez problemów, umiarkowane zużycie paliwa, minimalnie w trasie 4.9 l/100km. maks przy planowym niszczeniu opon 8.9 l/100km. Przy jednakowo zużytych oponach auto całkowicie neutralne, jak traci przyczepmośc to wszystkimi kołami na raz, łatwo sie wyprowadza z poślizgów. fatalny ABS, stuka zdecydowanie za wolno, na zimę radze wyciągnąć bezbiecznik od ABS´u. Pomimo że auto jest małe, to zaskakująco pojemne, bez bagaznika dachowego zabiera 4 ospby ze sprżetem na narty/deski :).
prawie ćwierć miliona kilometrów .. nawet grama oleju nie bierze :)
jeszcze sie trzyma, sprzęgło wymienione po 200 000 km
fabrycznie twardy, stabilny, na polskich dziurach zaskakująco trwały, większy remont po 230 000 km
szczególnie jak sie szyby umyje, to widać dobrze :)
bywają lepsze modele
w najwększym mrozie po 10 minutach robi sie gorąco
ci z ogonów krzywej gaussa mogą narzekać
brum, brum ... można sie przyzwyczaić
3257 litrów na 45 056 km (7.23 l na 100 km) w idelanie pomieszanym cyklu. Koszty normalne,
naprawde drobiazgi, np. zabrudzony silnik krokowy, czujnik otwartych drzwi.
przez 6 lat i ćwierć miliona km moja fiesta mnie nie zawiodła na trasie

Usterki Ford Fiesta IV