Lista ocen Ford Fiesta IV 1.3 i 60KM 44kW 1995-1999 (48) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Jak na 15 letni samochodzik bardzo dobrze trzyma się drogi. Ford zawsze potrafił robić dobrze skręcające samochody. Niestety po 15 latach wspomaganie kierownicy bardzo się pogorszyło (może kwestia wymiany płynu?). Minus za średnie hamulce.
~Gr0t
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Zdecydowanie największą zaleta tego samochodu. Wspomaganie działało bardzo dobrze. Sam układ kierowniczy był precyzyjny. Zawieszenie było dość dobrze, jak dla mnie zbalansowane, dobrze trzymało w zakrętach, nie będąc zbyt twarde
~toster@interia.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Samochód prowadzi się nieźle, czasami lubi uciec na zakręcie ale nie jest to samochód sporotwy więc przy rozsądnej jeździe nie będzie stwarzał problemów. Minus za brak seryjnego wspomagania kierownicy:(
~wojt_n
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Trzyma się na zakrętach z miare poprawnie jeszcze nie wyleciałem z rzadnego. Tarcze hamulcowe szybko się deformują(kupiłem zamienniki) i bije na kierownicy nawet podczas lekkiego hamowania co jest irytujące.
~grifen
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Jak na takie auto oceniam na bardzo dobry. Od momentu zakupu czyli po przejechaniu około 130000 tyś km wymieniłem tylko dwa łaczniki stabilizatorów oraz amortyzatory z tyłu.
~Piter
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
wymiana łacznika stabilizatorów po ok. 60.000 km, po 130 000 wymiana silentbloków przód i tył oraz osłony przegubu, cały czas na fabrycznych amortyzatorach, nic nie stuka i jest super.
~MAX_0781
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Autko drogi trzyma się nieżle, należy zwracać uwagę szczególnie na tylne amortyzatory jak poleci chociać jeden to tragedia z uwagi na konstrukcję tylnego zawiedzenia - wahacz wleczony.
~stomarek@poczta.fm
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Pomijając doś delikatne rozwiązania w zawieszeniu przednim (drązki stabilizatora i tuleje gumowe stosunkowo czesto trzeba wymieniać) to prowadzi się rewelacyjnie
~Patryk Kałużny
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Jak najeżdżam tyłem na jakieś nierówności to trochę głośno zawieszenie pracuje. W zakręty wchodzi całkiem stabilnie. Komfort mógłby być lepszy.

Usterki Ford Fiesta IV

Ford Fiesta IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~adziusmaster
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Bez wspomagania. jak się jedzie to nawet lepiej niż z servo - czujesz samochód. a na parkingu nie ma tragedii - cieńkie oponki i jedziesz :)