Lista ocen Ford Fiesta V (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Inti
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Na starcie zaznaczam, że moja Fiesta MKV posiada silnik 1.8 DE 60KM (bez turbiny)i jest z 1999r. Musiałem wybrać DI i 2000r bo mojej opcji nie ma do wyboru :P Przy spokojnej jeździe ok. 100km/h spalanie trzyma się na poziomie 5-5.2l , przy 90km/h na trasie jest to około 4.9l . Silnik DE nie posiada turbosprężarki co zabiera mu 15KM w porównaniu do silnika DI. Ten wolnossący motor nie jest tak wrażliwy na kiepskie jakościowo paliwo jak nowsze...
~Bakcyl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
na trasie poniżej 5, mieszany, ale uwaga ja jeżdżę eko, to 5.2, zaś bez eko, to 5.6, miejsko to 6 do 6,2 litra, spalanie zwiększa się zimą, jak silnik ma złą kondycje, należy pilnować termostatu woskowego, oraz zasłonić chłodnice:D Mi w zimie, jak robiłem układ paliwowy i odłączyłem akumulator(zresetował się komp), spalił 9- termostatu nie było, nie zagrzał się w ogóle, i kąt wtrysku się dostrajał. Tak bez zastraszania to 7 max pali w zimie:)
~kynio 1984
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
jesli chodzi o spalanie to nie ma co liczyc na 4-5 litrow - silnik jest starej generacji i nigdy nie byl uwazany za silnik ekonomiczny. W trasie prz stalej predkosci 90 km/h spala kolo 5,5 litrow w miescie 8-10 zalezy od natezenie ruchu i stylu jazdy. Ostatnio przejechalem tym autem 400 km 80% trasa 20% miasto normalnym stylem jazdy nie przekraczajac 110 i srednie spalanie wyszlo troche poznizej 7 litrow. Jesli chodzi o ceny przegladow i...
~Camel
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Jakie są ceny części nie wiem, gdyż jak napisałem w Całokształcie, samochód jest prawie bezawaryjny. Co do spalania, w lato w trasie, jazda często ok 130 km/h, pali 6,5l. Przy spokojniejszej jeździe, tzn. ok 100 km/h pali 5. W zimie spalanie wzrasta o ok 1,5 - 2 litry, gdyż silnik długo się rozgrzewa, ale też długo trzyma ciepło, więc po ok trzygodzinnym postoju ładnie pali.
~kangurczak
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Glownie z tego wzgledu zdecydowalem sie na Fieste 1.8td. Przy lekkiej nodze w miescie potrafie miec 5.5-6l/100km na trasie raz zdarzylo mi 4.5l/100km. Przecietnie jednak na trasie wychodzi 5.5l/100km a w miescie pod 7l/100km. Czesci w miare tanie. Filtry, olej itp to czeste wydatki (srednio co 10tys km), ale dzieki temu mozemy cieszyc sie bezawaryjnym pojazdem. Duza +4
~Szambex
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
głównie dojeżdżam do szkoły 6km i trochę jeżdżę po małym mieście, zdarzają się trasy po 20-30km. Ogólnie staram się jeździć oszczędnie, ale czasami przy ruszaniu ze świateł noga jakoś sama wciska pedał gazu ;) Tym bardziej, że silnik nie ma się czego wstydzić. W połączeniu z krótkimi przełożeniami jest naprawdę dynamiczny. opony 185/60 r14 wielosezonowe
~killer
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Plus (?) za spalanie, chociaż mogłoby być trochę lepiej. Nie wiedzieć czemu Ford włożył do takiego autka motor 1.8, który musi swoje spalić. Spalanie średnie ok. <6L (miasto trasa 50/50). Krótko jeżdżę więc nie wypowiem się dokładniej na temat spalania. Dość duże (chociaż mam 60% zniżki) OC z uwagi na pojemność silnika. Tanie części.
~jimbo
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Właściwie nie kontrolowałem zużycia paliwa, ale tak na czuja to samochodzik był tani w utrzymaniu jeśli chodzi o tankowanie. Naprawy też nie były jakieś super drogie, ale w pewnym momencie problemem zaczęła się robić ich częstotliwość - no ale to można zrzucić na karb pecha tudzież niespecjalnego dbania o samochód.
~Kiniu - ffs@interia.eu
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
Nie znam cen przeglądów i napraw ( nawet mnie nie interesują). Jako pracownik ASO Forda mam rabaty i płacę hmmm... trochę taniej. A spalanie różnie - po przejechaniu 480 do 520 km zawsze bo baku wlezie ok 35l Pb 95. W porównaniu z podobnymi motorami 1.6 spalanie jest ok. Jak dla mnie max ocena.
~Robsonem
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Koszty części jak najbardziej ok, ale paliwożerność tego auta to złooo. Jeśli ktoś liczy na 6/7 litrów na setkę, to musi dodać jeszcze z 3/4 litry żeby się zgadzało... Coś za coś.