Lista ocen Ford Fiesta V (22) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kiniu - ffs@interia.eu
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
Poważne usterki - dwa razy nawalił rozrusznik (1. zgrzyty; 2. przegnita plecionka) a także ostatnio dławienie silnika przy dodawaniu gazu, ale to przez uszkodzoną cewkę zapłonową. Koszt orginalnej ok 570 pln (i nie nie jest ze złota)! Zakupiłem zamiennik za 150 i działa ;) Awaria ABS\'u - czujnik odczytywał inne prędkości z koła lewego i prawego, co sprawiało włączenie pompy ABS\'u w najmniej oczekiwanym momencie, co jest dość niebezpieczne.
~lux
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
w czasie \"kariery\" - dwie rzeczy - zapowietrzał mi się uklad paliwowy poprzez nieszczelność zatyczki na filtrze paliwa (nie można było odpalić), naprawa trywialna, ale zanim znalazłem wymieniałem ze 3 filtry paliwa co pół roku. Dwa - wspomaganie kierownicy, jest elektryczne i nie wytrzymało - co prawda to jeździć się dało, ale kręci się kierą jak w starze.
~Camel
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Do poważnych usterek zaliczam awarię alternatora - przestał ładować i przez to musiałem dojechać do mechanika na samym akumulatorze. Pech chciał, że mechanik nie był zbyt kumaty i rolka nowego alternatora biła, przez co zerwałem dwa paski i w rezultacie wymieniłem znów alternator. Poza tym żadnych poważnych usterek.
~Olo
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Niesamowicie zaskakujące usterki: odłamały się plastikowe rurki doprowadzające wodę do zaworu nagrzewnicy, tak po prostu (kawałek gó..go plastiku z zaworkiem 260 zł) Przerdzewiała na wylot miska olejowa (650 zł - wada fabryczna tego rocznika), wyrwany z podłogi lewarek hamulca ręcznego (!!!)
~killer
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Silnik odpala z "pierwszego", jak na razie wszystko OK. Jak na razie po 3500 km bezawaryjnie. Wymieniłem tylko szczęki hamulcowe.
~Dzyndzek
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Tylko jak go kupilem to Zawieszenie muialem zrobic a to byl koszt 1000zl ( amory przód, sprezyny 4szt. lączniki stabilizatorów)
~paweł
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Miałem wczesniuej reno clio i fiata a ten model jest dlamnie bezawaryjny,polcezm każdemu......pozdrawiam..Paweł
~vvolan
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
trochę zawieszenie stuka wiec do wymiany ale to normalne. tłumik wymieniłem i rozrząd przy 120000km
~Daro
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Kazda awaria to nielada wyzwanie,sami nie zrobimy wiele a i mechanicy za fordami nie przepadaja
~Dada
Hatchback 1.3 i 50KM 37kW