Ocena kierowcy - Ford Fiesta V

Rok produkcji 2001
Ford Fiesta V 1.3 i 60KM 44kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywy- hmmm nie widzę nic :(
Układ hamulcowy : sztywny pedał
Karoseria : ogniska rdzy pojawiają się na tylnych drzwiach w związku z czym proponuję kupić wersję trzydrzwiową
Auto za drogie jak na takie osiągi, silnik przestarzały paliwożerny, kąpletny brak przyśpieszenia i dynamiki jazdy, bardzo słabe wyposażenie w podstawowej wersji! Jedyna zaleta układ kierowniczy wporządku.
Mół okropny! Wziołem go i 3 lata z nim to udręka i 3 lata za długo! Sprzedałem szrota! nie chciał jechać ani na płaskim tym bardziej pod góre! do tego głośny jak na benzyne.
Skrzynia w miare dobra ale problemy ze wstecznym nieraz też z dwójką. Trochę chrobocze. Mało precyzyjna sztywna jak w ursusie.
wporządku dobra strona :)
Malutkie lusterka boczne :( wsteczne to samo ciężko się cofa. Słupki są grube zwłaszcza z tyłu strasznie przeszkadzają w cofaniu a jeszcze jak zagłówkie sie podniesie to lepiej cofać na wyczucie niż tam patrzeć. Przednia szyba mała jakby z malucha wyjęta.
Tandetna gałka na drążku skrzyni biegów. Ergonomia przeciętna :(. Denerwujący dźwięk migania kierunkowskazów! Wyłączłem ten badziew bo nerwicy się bym nabawił! Kiepskie radio fabryczne a głośniki chyrczą nawet przy średniej głośności. Nie pasujące do niczego kolor podświetlenia deski roździelczej! (Początkowo myślałem że poprzedni właściciel sobie tak udziwnił)
Dobrze grzeje ale dmuchawa nieraz potrafi piszczeć jak jest chłodno. Ja u siebie wymieniłem z mondeo pasuje niemal idealnie po lekkich przeróbkach i problem nie występuje. Kratki wentylacyjmne umieszczone prawidłowo.
Fatalne! Tutaj jest bardzo źle ciasno! samochód sprawie wrażenie jakby był jeszcze mniejszy! Bardzo mało miejsca na nogi zarówno z tyłu jak z przodu! Ja jako nieduża osoba (165cm) musiałem cofać fotel do tyłu i z tyłu było miejsca jak dla dziecka :(. Bagażnik? Worek cementu 25 kilo i akupy sobotnie dla baby. Brak słów!
Jeżeli chce się jechać tym samochodem trzeba nim kręcić wysoko, a wtedy hałas jest nie do zniesienia.
7-8 litrów to skandal! Tyle pali auto które ma ok 130 koni i jest czym jechać a nie 68. Masakra nie polecam tego samochodu!
Jakby z 10 tys mniej kosztował to bym wiedział \"za co płacę\"
Tutaj nawet nieźle, choć jeden plus tego samochodu!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

7,1