Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

tom, 20 lat temu
Rok produkcji 2003
Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Wybierając auto pokusiłem się o zapoznanie z wszystkimi obecnymi rywalami na rynku. Cóż gdy porównamy cenniki i przejedziemy się wszystkim autami klasy B - okaże się, że Fiesta jest na razie najlepszą propozycją dla ludzi dysponujących 40.000 -45.000 zł na nowy nieekstrawagancki samochód.
Demon przyśpieszania to nie jest, ale jak trzeba wyprzedzić to się wyprzedza bez większych stresów
mam styczność z kilkoma samochodami różnych klas i marek. W żadnym skrzynia nie chodzi tak lekko i precyzyjnie jak w nowej Fieście.
Jak dla mnie to mniejsze Mondeo - stabilnie i wygodnie
Przód super (wysoko umiejscowione fotele - duża szyba przednia), tył nie wybija się ponad przeciętność - ale tragedii też nie ma
W porównaniu z rywalami według mnie FiestaII wypada doskonale. To co inni określają jako toporność ja uważam za prostotę - łatwy dostęp do wszystkich elementów sterowania - w tym do super fabrycznego radia przypominającego mini wieżę
Standard - nie gorzej niż w innych autach, ale z pewnością też nie lepiej
Wszyscy znajomi siadając w środku nie mogą się nadziwić, że takie autko dysponuje taką przestrzenią. Wielki przeskoook w porównaniu do porzedniej Fiesty.
Słyszę opony, powyżej 120 km także bardziej natarczywy staje się silnik.
Cóż na razie głównie miasto i wyjazdy w okolicach. Myślałem że fabryczne dane o zużyciu ok. 8,4 l to asekuranctwo Forda - w rzeczywistości niestety nie, samochód na razie spala w mieście ok. 8l
Zawsze mogłoby być taniej :)
Nic się nie dzieje, a poza tym 2 letni Assistance w Europie pozwala spać spokojnie
j.w. - no ale przy takim przebiegu to byłby wstyd dla Forda
Ford Fiesta VI