Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

dekoracje@wfdif.com.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 2004
Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Drogie doposażenie. Hak kosztuje ok.1000,- PLN. Nowy model - nowa cena. HORROR ! Belki na dach też nie wychodzą tanio. Jak przewieźć rower lub inną większą rzecz? A poza tym to fajne, miejskie małe autko, dla kobiet lub młodzieży. Ja już jestem za stary. Kupiłem - muszę jeździć (wychodziło najtaniej, szkoda teraz sprzedać), ale więcej tego nie powtórzę.
Elastyczność ? Kto układa te pytania? Jeśli moment jest tak wysoko to o jakiej elastyczności rozmawiamy. Tu nie ma takiego pojęcia; ale ładnie i bez sprzeciwu wkręca się do 5500. Niestety wtedy jest głośno wewnątrz i więcej pali. Coś za coś
Czasem wyskakuje 1 - trudno zapiąć, dziwnie wchodzi, ale jest coraz lepiej, trzeba wyczuć.
Perfekcja !!!!! (szczególnie w zakrętach; kierowcy aut innych marek mogą zadrościć. Wiem co mówię. To już 14 auto.(od malucha po Lagunę)
Niezła, ale siedzi się za wysoko.
Popielniczka i zapalniczka tylko dla kierowcy? dlaczego nie podświetlona? Brak oświetlenia schowka pasażera. Brak uchwytów nad drzwiami. Niewygodne fotele przednie, brak regulacji kierownicy w drugiej płaszczyźnie, niedostateczna regulacja lusterka kierowcy!
Przy dużych mrozach poniżej -5 st.C pasażer obok kierowcy ma wrażenie, że gdzieś występuje jakaś nieszczelność-wieje na prawą stopę. Można było lepiej rozprowadzić nawiew na nogi wszystkich pasażerów. Ale całość auta nagrzewa się szybko. Dobra wentylacja szyby przedniej.
Brakuje mi choćby ręcznej regulacji wysokości fotela kierowcy.W trasie strasznie bolą nogi - uda. Trzeba coś podkładać. Chętnie wymieniłbym ten cholerny fotel !!! Ciekawe czy i za ile można kupić nowy z regulacją? Z tyłu wygodnie dla 2 osób; bagażnik norma w tej klasie aut.
Mogłoby być nieco ciszej powyżej 3000 obr. Fabryczny zestaw audio, nawet ten najprostszy Ford 2500 (2 głośniki) gra bardzo przyzwoicie.
Taki silnik. Zgodne z wartościami podanymi przez producenta. Chociaż latem osiągnąłem 4,4 l na 100 kilometrów (ale już więcej nie chcę jeździć z takimi prędkościami w trasie: 70-90km/h).Wyprzedzali mnie rowerzyści i traktorzyści
Ważne,że w cenie są elementy zapewniające bezpieczeństwo (ABS, poduszki pow. kier. i pasażera). To zdecydowało o wyborze forda. Dealerzy innych marek chcą dopłaty za bezpiecz. Ponura prawda. Za to w cenie dają klimatyzację i/lub fontannę. Najpierw bezpieczeństwo moje i moich bliskich potem luksusy.
Na razie bez problemów, chyba za wcześnie. Plastiki są ponure i kiepskiej jakości; podatne na zarysowania, trudne do przetarcia z kurzu i codziennej pielęgnacji.
FOTEL KIEROWCY BEZ REGULACJI WYSOKOSCI !!!!!!!!!!!!!!!! To największa usterka producenta.
Ford Fiesta VI