Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Rok produkcji 2004
Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzenie
Inne : Pierdoły w środku
Podsumowując całokształt , udane zgrabne i tanie w utrzymaniu auto. Co najważniejsze - w miarę bezawaryjne. No i oczywiście jak dbasz tak masz, ja jestem zadowolony
Silnik mulowaty, niestety, aczkolwiek dość elastyczny . Przede wszystkim niezawodny: rygorystycznie pilnuje wymian oleju (Valvoline 5w30) świece filtry itp i odpukac zawsze chodzi równo odpala od strzalu. Nie rozumiem komentarzy osób które marudzą że główny : po pierwsze to nie limuzyna , a po drugie porównując go do innych aut tej klasy (np renowki ople czy coś z Japonii) uważam że jest przyzwoicie. Jedynie kultura pracy mogła by być lepsza, no ale cóż. Jedzie i nie zawodzi czy to na trasach (bywały i po 500km) czy to miasto .
Działa poprawnie, aczkolwiek w moim odczuciu glosno i nieco topornie . W poprzednim aucie (japońskim) mając przebieg ponad 300 tys było lepiej
No tutaj to jest świetnie. Zawieszenie zadbane bez luzów, dobre opony - prowadzi się jak gokart. Nawet przy szybszej jeździe (jak już go w końcu rozpedze) przewidywalny i posłuszny .
Ja tragedii Z rdza nie mam , jakieś purchle na klapie bagażnika (podobno ten typ tak ma) podłoga progi nadkola nieźle , może dlatego że po polskich drogach kapanych w soli zima nie jezdzil
Według mnie jest ok, nic nie irytuje
Wszystko pod ręką aczkolwiek przydało by się więcej jakiś schowków albo te które już są mogły by być większe
Latem chłodzi zima grzeje (zaskakująco szybko)
Mam 1.83 wzrostu i 94kg szczerze myślałem że będzie mi tam ciasno jak pierwszy raz wsiadłem do tego auta, a tu całkiem ok , fakt tylu za samym sobą nie było by mi wygodnie , w sumie taka klasa auta,ale ktoś niższy da radę, jechałem nim w trasę 400 km w 3 osoby + bagaze i męczarnia to to nie byla
Cichutko nie jest , ale głowa w trasie też nie boli, w Japończyku którym miałem było znacznie gorzej
Części mnóstwo, ceny przyzwoite, budowa nieskomplikowana , jest dobrze
Auto dość niedrogie , wyglądające zgrabnie, prowadzenie swietne, zadbane nie rujnuje kieszeni - auto na F to samo zło ? Nie w tym przypadku
Pierdoły czasem dokuczają - zacinający się zamek bagażnika, sparcieje jakaś uszczelka, urwana klamka od fotela (wersja 3drzwiowa) itp aczkolwiek nic co by doprowadziło do frustracji, pamiętajmy tez ze to nie nowe auto
Tu na szczęście jest dobrze . Z poważniejszych napraw to katalizator , czeka mnie wymiana skraplacza klimy i usuniecie tej rdzy z klapy bagażnika . Fakt faktem kupiłem w miarę dobry i sprawdzony egzemplarz , i staram się go szanować

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 70KM 51kW [l/100km]

7,3