Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

Wojtula12@interia.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie to auto jest ok. Mam dużo dodatków które generalnie sie podobają
Silnik nie najgorszy ale 1.4 16V powinno być troche żywsze-może powodem jest duża masa auta. Punto 1.2 16V ma podobne osiągi. Co do zużycia paliwa to w miescie sobie popija nawet do 9 literków. Na trasie przy spokojnej jeździe około 6.3. Zgadza sie z parametrami jakie podaje producent
Problemy przy zimnym aucie z włączaniem jedynki i wstecznego. Po rozgrzaniu jest OK. Ale powiem że mnie to troche drażni. Zastanawiam się nawet nad zmianą oleju-może jest zbyt gęsty
Co do zawieszenia to jest raczej twarde tak więc czuć Polskie dziury, ale za to dynamiczna jazda w ciasnych i ostrych zakrętach to sama przyjemnośc - auto trzyma sie drogi jak by było przyklejone perfekcyjnie napewno pomaga duża masa autka bo aż 1150 kg
Moim zdaniem jest Ok nawet prz cofaniu nie jest najgorzej. Jeździłem gorszymi w tej i nawet lepszej klasie
Jak dla mnie to jest w porządku. Wszystko na swoim miejscu
Zimą po przejechaniu 2 km po mieście robi się ciepełko. Latem komfortem jest klima którą moje autko posiada ale jeszcze nie przetestowałem bo zakupiłem go jak się kończyło - ale schładza powietrze bardzo szybko. Oceniając całość jest OK
Przestrzeń dla pasażerów jest dobra choć niegdy nie jeździłem jako pasażer - wiem z opowiadań pasażerów. Co do Foteli przednich mogły być bardziej wygodne tzn. bardziej kubełkowe (na ostrych zakrętach trzeba sie wstrzymywać trochę mnie to wkurza) no i jeszcze prawe kolano oparte jest cały czas podczas jazdy o panel od konsoli przedniej środkowej-po dłuższej jeżdzie trochę zaczyna przeszkadzać
Przy obrotach silnika 3500 tj około 130 km/h jest cicho. Przy wyższych obrotach wiadomo trochę silnik słychać. Generalnie jest dobrze.
Miasto prawie 9l/100km czyli po mieście na pełnym zbiorniku robie max 430km. Trasa to średnio 7L/100km dodaje ze nie jeżdzę delikatnie
Cena napewno nie jest takie tanie ale w porównaniu do innych aut w tej klasie i cenie są dobrze wyposażone. Jak kupowałem to zastanawiałem się nad Puntem ale za te same pieniądze kupiłem Fieste ale z pełnym wyposażeniem (GHIA) . No troszke może dołożyłem więcej.......
Jak narazie autko ma przejechane 26 tyś km i nic się nie dzieje. Miałem tylko parę razy anomalie jakąś z rozrusznikiem (zgrzytał bendix) ale ustało samo. Odpukać w niemalowane
Auto sprawuje się bez problemów więc nizawodność jest OK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 80KM 59kW [l/100km]

7,6