Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

mw, 14 lat temu
Silnik 1.4 TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2007
Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duża przestrzeń we wnętrzu.
Silnik mało elastyczny do jazdy trzeba trzymać obroty powyżej 2000. Kultura pracy bardzo przeciętna, pomimo wygłuszenia komory silnika - głośny.Należy pamiętać aby nie wyłączać silnika zaraz po zatrzymaniu.Silnik turbo potrzebuje małej zwłoki,kwestie odpowiedniego smarowania.Pierwsza naprawa po 49500km "przekaźnika świec żarowych". Zapaliła się kontrolka "koło zębate z wykrzyknikiem". Naprawa na gwarancji w ASO pomogła.
Bez zastrzeżeń.
Zawieszenie raczej twarde, wychwytuje każdą nierówność drogi. Czasami trzeba mocniej trzymać się kierownicy.
Nie ma co narzekać, widać co potrzeba. Lusterka zewnętrzne mają zbyt mały zakres ustawień.
Wszystko jest pod ręką,jest ok.
Wentylacja skuteczna nie jest głośna. Na zaparowane szyby tylko klimatyzacja. Ogrzewania jeszcze nie testowałem.
Ułomkiem nie jestem, ale na brak miejsca naprawdę nie można narzekać. Cztery osoby spokojnie przeżyją jazdę po mieście w dalsze trasy ponad 150km nie jeżdżę.
Zastrzeżenia do głośnej pracy silnika ale włączenie radia jakoś pozwala przetrwać.Gdzieś z tyły coś trzeszczy, ale już się przyzwyczaiłem.Jeździłem długo Eskortem i poziom tolerancji mam wyżej ustawiony.Wersja Gold więc dali trochę \"flaneli\" w pokrywie maski.
Zużycie 5,5l ropy w jeździe po mieście to mit. Kiedy jeżdżę \"na emeryta\" czyli łagodnie i spokojnie jest lekko ponad 6l. Brawurowa jazda czyli intensywne wyprzedzanie autobusów i pojazdów z byłego bloku wschodniego doprowadziło mnie do 6,5l. W trasie nigdy nie jeździłem przypuszczam,że jakieś 5-5,5l?
Samochód jest na gwarancji fabrycznej, ale ostrzegam przed autoryzowanymi serwisami.W moim egzemplarzu coś ciągle śmierdzi, nie wiem ropa czy spalony olej. W serwisie Forda sami \"niemcy\" nic nie rozumieją, patrzą na człowieka z łagodnym pobłażaniem, -znowu jakiś \"niedorozwój\" wylądował. W sieci coś znalazłem na ten temat,ale bez konkretów. Uszczelka wtryskiwaczy jest ok. Zaczynam się przyzwyczajać :).Problem z zapachem ustąpił po wymianie "przekaźnika świec żarowych". Teraz w auto wstąpiło nowe życie, spadło spalanie,silnik bardziej elastyczny.
Nie było żadnych poważnych usterek, na razie nie ma powodów do zmartwień.Pierwsza naprawa po 49500km "przekaźnika świec żarowych". Zapaliła się kontrolka "koło zębate z wykrzyknikiem". Naprawa na gwarancji w ASO pomogła.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDCi 68KM 50kW [l/100km]

5,9