Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

bartek, 9 lat temu
Silnik 1.4 TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Żadnych ognisk rdzy, a podobno Fordy z tego słyną. Fakt, że "bawiłem" się farbą korekcyjną i zamalowywałem każdy odprysk, np. od kamieni, na karoserii.
Dobry stosunek jakości do ceny. Teraz zamieniam samochód na większy (Focus), ale tylko z powodu powiększenia się rodziny. Gdyby nie to, pozostałbym przy Fieście, co najlepiej świadczy o tym, że byłem zadowolony z tego auta.
Największy problem to stosunkowo głośna praca tego diesla przy słabym wyciszeniu auta. Przy 120km/h utrudniona rozmowa w pojeździe. Pomiędzy 165000 a 236000 przebiegu miałem dwie naprawy związane z silnikiem: uszczelka wtryskiwacza (300zł) i poduszka dolna silnika (400zł).
Bez zarzutu.
Auto prowadzi się doskonale.
Bardzo dobra.
Wszystko tam gdzie trzeba. Może brakuje zdalnego sterowania radiem z kierownicy, ale konkurencja też nie miała tego w ofercie. Bardzo fajne rozwiązane - otwieranie bagażnika przyciskiem koło kierownicy.
Ok, chociaż ogrzewanie zaczyna działać dość późno od włączenia (porównywałem z m.in. Yaris).
Jak na tej wielkości pojazd bardzo komfortowo. Miałem wersję van - w tym przypadku kierowca i pasażer mają jeszcze więcej miejsca.
Największa wada pojazdu w mojej ocenie. Ale wydaje mi się, że u pojazdów konkurencji z tego rocznika jest podobnie.
Niedrogi pojazd w utrzymaniu. Stosunkowo tanie części zamienne.
Największy atut :).
Użytkowałem pojazd w l. 2010-2014, w okresie przebiegu 165000-236000. Wymieniałem: uszczelkę wtryskiwacza, poduszkę dolną silnika, linkę hamulca ręcznego ("zapiekła się"). Poza tym zwykłe koszty eksploatacyjne.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDCi 68KM 50kW [l/100km]