Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting

PIETRO, 2 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Ford Fiesta VII Hatchback 5d Facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Auto sprawnie się porusza na drodze tak naprawdę z tą wersją silnika czyli 125 km można nawet w trasę daleką ruszyć. Jestem zadowolony z użytkowania , jak na razie bez problemów mechanicznych.
Fajnie terkocze bo to 3 cylindry , mocy mu nie brakuje ale można zatracić granice jak przeciągnie się go na max obroty , nie patrząc na skalę obrotomierza nie zdąży się zmienić biegu ...
Skrzynia precyzyjna , bardzo precyzyjna szkoda ze 5 biegów , w trasie 6 była by lepsza ...
Sztywno ale bardzo zwarcie , trudna do wyprowadzenia z równowagi, można śmiało przesadzić w moim odczuciu a nie pozwoli się wyprowadzić na manowce , lubię trochę poszarzować więc mogę powiedzieć że ciężko jest by zaskoczyła bezwładnością kierowcę jeżeli ma dobre umiejętności w prowadzeniu .
Wydaje mi się trochę delikatna , zderzak z przodu ma już dużo odprysków ale to za sprawą jazdy po autostradzie bo była tylko na autostradach użytkowana.
Do tyłu auta nie ma co się za bardzo oglądać bo mocniejsze auta tylko doganiają taką fiestke , więc jadąc na wprost jest ok , lusterka wydaje mi się że są ok ale dobrego ustawienie wymagają ale jest na prawdę ok .
Zależy od gustu, mi się ogólnie podoba , wszystko jest tam gdzie powinno być, czytelnie .
Cóż..... chyba oczywiście jak to w fordzie bo spotkałem się z problemami i to nie tylko w tym egzemplarzu, objawy .... nie wiem dlaczego w chłodny dzień rano nie chciała grzać kabiny , dobrze że grzane fotele mam bo bym zmarzł, zauważyłem że jak przegazowałem ją mocniej to zaczęła grzać.
Tył auta trochę ciasny , mając dzieci małe jest ok ale jadąc w trasę z dorosłymi w 4 to raczej nie było by aż tak super .
Mogło by być lepiej ale jest na dobrym poziomie, ja zakupiłem maty i sam cały tył auta pod kanapą i bagażnik wygłuszyłem , żona przyznała mi rację że jest różnica i jest zdecydowanie lepiej .
Daje 4 gwiazdy..... dlaczego ?? Pali trochę jak smok ale jak przy takiej mocy to w sumie z czegoś to się chyba bierze. Lekka nogą i krótko biegi zmieniać i tak do 100 km/h to i spalanie jest ok , jak cisnę to i na autostradzie z 7,5 spali ale jeżdżąc rozsądnie to 6,5 średnio spali z klimą oczywiście, bez klimy będzie trochę mniej . Można też zejść do 6 ale na prawdę przy delikatnej nodze , mi się udało nawet 5,8 zrobić.
Trochę drogi model ale wydaje mi się że warto kupić taką fiestę jako auto na podjazdy .
Miałem przygodę małą z tym autem ale to tylko przez to że jakiś zwierzak zrobił mi szkodę w aucie i poprzegryzł mi rurkę od podciśnienia i auto wariowało do momentu aż w tryb awaryjny weszło, czyli laweta była. Minus to to że ogrzewanie trochę nie domogło a tak poza tym wszystko ok .
Poważnych usterek jak na razie brak , wymianę oleju zalecam zrobić prędzej niż zaleca producent , jest turbo więc to dla niego ten nowy olej żeby służyło jeszcze długo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]

6,4