Lista ocen Ford Fiesta VII Hatchback 5d (63) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil Paź
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Kto jeździł kiedykolwiek Fordem to wie jak wygląda w nim układ jezdny. Jest to po prostu Mistrzostwo przez duże M w swojej klasie nikt mu nie dorównuje. Auto jest przewidywalne, precyzyjne i do tego nie nakręcimy się kierownicą bo ma bardzo mały promień skrętu względem skrętu kół i tu ciekawostka ta różnica jest w Fieście mniejsza niż w BMW M3. Nikt na to nie zwraca uwagi przy kupowaniu samochodu chyba że jest to auto sportowe, lecz w...
~bukosz
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Fenomenalny, jeździłem wieloma samochodami, przeważnie były to samochody większe. Fiesta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, przy 170KM/h czułem się tak pewnie jak w ogromnej Octavii. Zawieszenie na prawdę świetne. Jest to samochód służbowy, więc nie ma łatwego życia i podejrzewam, że za jakieś 10000 trzeba będzie zajrzeć do niego ale w niecałe 2 lata samochód ma ponad 70000km. Zawieszenie na prawdę super.
~Tze
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
No cóż... Ford jest klasą sam dla siebie (te komentarze nie są przesadzone!) Auto z max prędkością jeździ po łuku jak przyklejone, manewrowanie to sama przyjemność, niesamowita precyzja prowadzenia (pamiętajmy że to auto miejskie!) Zimą był problem, polegający na tym że auto szybko się rozpędzało i było sterowne, tylko z hamowaniem już nie było tak różowo :)
~Trebuh
Hatchback 5d 1.25 Duratec 60KM 44kW
Poprawny.Sztywny. Każdą mniejszą nierówność po prostu czujemy. Na większych nowe zawieszenie słychać jakby było rozklekotane. Mam wrażenie, że się rozpadnie. Nie rozumiem zachwytów nad nim. Jeżeli w zakręcie najedziemy na nierówność tył wyskakuje na zewnątrz. Hamowanie w zakręcie to źródło niezapomnianych wrażeń.
~Piotrek 28 lat
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
Trzyma w zakrętach jak seryjne auto wyścigowe, nawet przy większych prędkościach, natomiast krotki rozstaw osi powoduje bujanie na nierównościach, ale wiadomo... jest to autko małe a nie wyższej klasy, więc to jest przypadłosc wszystkich aut w tej klasie. Zawieszenie ładnie wybiera i jest ciche.
~tomek424
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi DPF 70KM 51kW
W mojej Fieście mam założone dosyć dobre zimówki. Jeżdżę ostrożnie. Spadł śnieg, błoto pośniegowe a Fieste bardzo łatwo jest wprowadzić w poślizg. Nie wiem czy środek ciężkości jest wysoko ale Polonez jest lepszy w prowadzeniu i na pewno bezpieczniejszy jak ten samochód.
~dżery
Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW
Świetnie się prowadzi, pewniak w zakrętach, kosztem troche komfortu-słychać i czuć nierówności, ale znośnie. felgi 15". Czasami, bardzo rzadko na niektórych nierównościach stuki z układu kierowniczego. Ogólnie fajnie zestrojone, dość sztywne i raczej ciche zawieszenie.
~kierowcA
Hatchback 5d 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Auto dobrze, trzyma się drogi, dzięki systemom ESP, TCS, EBA, EBD, ABS zamontowanymi w standardzie nawet zimą można komfortowo jeździć. Niestety rozczarowanie może nas spotkać po przesiadce na auto bez tej elektroniki. Minus za brak przycisku wyłączającego ESP i TCS.
~banqa
Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW
Samochodzik zachowuje sie bardzo suwerennie, nie wychyla sie przesadnie na zakretach a przy wiekszych predkosciach swobodnie sobie radzi nie pozostawiajac zmeczenia na twarzy kierowcy:) Komfort jazdy tez nie jest zly.
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VII Hatchback 5d
5,1
7,7
7,9
~Paweł Warszawa
Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW
Bardzo czuły ale nie podsterowny,w trasie nie meczy zbytnio trzymanie kierownicy chyba ze mówimy o prędkościach powyżej 150...moja prędkość maksymalna to 178 km/h i nic więcej nie wyciśniemy z tego cacka
Ford Fiesta VII Hatchback 5d