Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Ford jest moim szóstym samochodem (FSO, Renault 19, Citroen AX, Daewoo Nexia) i nigdy nie udało mi się przejechać >150 Tkm na jednym pojeździe. Nawet jak zepsuła się turbosprężarka, to samochód jeździł choć dość statecznie.
Silnik : 30 Tkm : uszkodzenie chłodnicy. Olej trafił do układu chłodzącego
Karoseria : Rdza pod lusterkami (drzwi lewe i prawe)
Układ elektryczny : konieczność częstej wymiany żarówek H7 - zapewne wilgoć w reflektorach
Oceniam samochód bardzo dobrze. Dwie awarie na 6 lat codziennego użytkowania i trzymania na dworze to bardzo dobry wynik.
Bardzo stabilny silnik. Jedna awaria w trakcie 6 lat/150Tkm przebiegu
Mam pewne zastrzeżenia do synchronizatorów, ale sama skrzynia biegów bezawaryjna
Jedna wymiana amortyzatorów na 150Tkm przebiegu, a często omijam korki po różnej jakości drogach i bezdrożach
Do przodu super, ale do tyłu mogłoby być zdecydowanie lepiej
wszystko jest tam gdzie trzeba. Firmowe radio trąci myszką, ale samochód ma już kilka lat
Nie mam zastrzeżeń do ogrzewania choć przy temperaturach <-20C samochód nie nagrzewa się zadowalająco (ale w końcu to tylko kilka tygodni w roku) Natomiast zastrzeżenia budzi poziom wilgoci we wnętrzu. Trzea często włączać klimatyzację, a i tak nie od razu pomaga (na tylną szybę to tak naprawdę nie pomaga)
rewelacja. Samochód z zewnątrz nie jest duży a w środku jest tyle miejsca ile trzeba.
Jest to mój pierwszy diesel i spodziewałem się głośnego silnika. Nie jest tak źle, ale jak człowiek chce posłuchać radia, to musi ustawić go trochę głośniej niż w bezyniaku.
Znaczny wzrost paliwa następuje w trasie powyżej 140 km/h co wydaje się być racjonalną prędkością autostrdową. W mieście oceniłbym zużycie jako bardzo dobre. Uwaga : komputer trochę zaniża zużycie. Chyba nie jest doliczany do średniej czas stania na czerwonym świetle. Nie byłem zadowolony z cen przeglądów autoryzowanych i ogólnie jakości serwisu gwarancyjnego ( Auto Plaza Wawa Włochy ), ale serwisy nieautoryzowane w Wawie są racjonalne ( < 1000 PLN 1x/20Tkm)
Kupiony w promocji w 2004. Jeżdżi do dziś - czego więcej chcieć. Uwaga : Po gwarancji należy zrezygnować z serwisów autoryzowanych. Przynajmniej w Wawie to marnotrawstwo pieniędzy
Po 6 latach mam kilka usterek, których nie opłaca się naprawić : 1. część (10%) tylnej szyby się nie ogrzewa 2. prawe lusterko ma wyłamane ząbki i trzeba uważać w myjniach 3. kabel łączący antenę z radiem widać gdzieś ma mikropeknięcia, bo nie zawsze jest dobry odbiór. 4. GPS podłączony do gniazdka zapalniczki strasznie sieje, ale to może być wina GPSa
Uzytkowanie 6 lat 150 Tkm Jedna poważna usterka (olej dostał się do układu chłodniczego) w czasie gwarancji. Naprawione bez zastrzeżeń. Holownik przyjechał w 15 minut od zgłoszenia ! Jedna awaria po gwarancji - uszkodzona turbosprężarka. Teraz już wiem, jak wyłaczać silnik, żebyu nie mieć kłopotów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

6,2