Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

cris1983cris, 12 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niesamowita przyczepnosc przy szybkim pokonywaniu zakretow- jak i duza frajda z zawracania na recznym. Auto niesamowicie trzyma sie drogi.
Układ elektryczny : Przepalajaca sie przednia zarowka z lewej strony auta
Autem uzytkowalem miedzy 105 tys. km - 153 tys. km okolo 2,5 roku. Bylem bardzo zadowolony z focusa poniewaz nie spotkaly mnie zadne duze wydatki jak niektorych znajomych. Staralem sie lac dobra rope- nie mialem problemu z wtryskami, turbo tez dobrze dzialalo. W czasie uzytkowania wymienialem akumulator ktory padl w srodku lata ( koszt. 350 zl), swiece zarowe, klocki hamulcowe, pozatym paliwo i filtry. Autem sie swietnie jezdzi, ma niezle przyspieszenie choc nie na pierwszych biegach, ale na 4-5 biegu na wyprzedzanie tirow swietnie sie sprawdza. Ciagnie rowno od 80 do 140-160 km/h. W hatchbacku troche maly bagaznik, przy mojej 3-osobowej rodzinie czasem byly problemy z zapakowaniem i musialem niektore torby wozic w srodku auta.
Jak dla mnie diesel- terkot. Ale ma moc i ladnie przyspiesza choc w na 1,2 biegu odczuwa sie jakby dziure w mocy nie ciagnie za szybko.
Jak dla mnie przelozenia super.
Auto masakrycznie sie prowadzi, zakrety pokonuje sie na pelnym gazie nic nie rzuca wrazenia super.
Widocznosc w focusie jest bardzo dobra, czy w hatchbacku ktorego posiadalem , czy w kombi ktorym mialem okazje jezdzic. Idealnie widac z przodu jak i na boki. Dla niektorych osob mankamentem moze byc cofanie hatchbackiem bo pole widzenia jest ograniczone poprzez tylna szybe ale dla mnie to nie byl problem.
Tu slaba ocena poniewaz jesienia i zima auto strasznie zle sie nagrzewa. Potrzebowalem 10-15 minut jazdy zeby zaczelo mi leciec cieple powietrze- wiec przy jezdzie miejskiej wiecznie zaparowane auto nigdy nie dosuszone- jak dla mnie tragedia. Jesli chodzi o klime latem bardzo dobrze chlodzi auto.
Mogloby by byc wiecej miesjca ale czego ocekiwac od kompakta.
Mialem diesla wiec coz--- taki traktorek , na autostradzie lecac 140-160 km/h najlepiej nie prowdzic rozmowy, strasznie szumi. Obecnie jezdze mondeo w benzynie- nie ma zadnego porownania- po prostu totalna cisza.
Nie mialem strasznych problemow z autem- nic drogiego mi sie nie zepsulo a te elementy ktore wymienilem w aucie kosztowaly groszowe sprawy.
Jak dla mnie auto z 2003 roku za 11-13 tys zlotych - cena super a radosci z jazdy masa. Pozatym duza ilosc zamiennikow powoduje tania eksploatacje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 101KM 74kW [l/100km]

6,6