Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

z Anglii, 14 lat temu
Silnik 1.8 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Trudno powiedzieć wszystko jest OK - mój pierwszy ford, ale nie ostatni (przymierzam się do zakupu Mondeo III z 2005-2007r.).
Za całokształt jest 5*. Prawie bezproblemowy samochód jeśli się o niego dba. Mam go od prawie roku, przejechałem około 28k km w tym raz trasa Anglia-Polska-Hiszpania-Anglia (ponad 6k km).Jak na razie nigdy mnie nie zawiódł (poza tym,że raz pozostawiłem na noc włączone światła i rozładowałem do zera akumulator).Z początku miałem wątpliwości czy go kupić bo słyszałem, że ponoć "ford g.... wort" ,ale z tego co wiem, to znacznie więcej problemów mają posiadacze tak popularnego VW.
Silniczek bardzo przyjemnie pracuje. Stosunkowo elastyczny i oszczędny.
Tu mogło by być lepiej. Czasem trochę trudno wrzucić biegi skierowane do góry (szczególnie 1 i 5),w porównaniu do Vectry B jest nieco gorsza. Pierwsze 2 biegi są bardzo krótkie, ale za to po wrzuceniu 5 biegu przy około 70km/h jedzie się jak automatem.
Całkiem przyjemny, ponoć jeden z najlepszych w tej klasie. Do tej pory jeździłem większymi autami ale nie doznałem szoku po zmianie na focusa. Prowadzi się znakomicie, szczególnie w szybszych zakrętach.
Mogło by być lepiej, szczególnie z tyłu trudno o dobre wyczucie odległości.
Bez zarzutu, wszystko co trzeba jest pod ręką.
Tu nie mogę się też do niczego przyczepić, szczególnie że jest przednia i tylna szyba podgrzewana.
No cóż ,to tylko kompakt. Duże osoby z tyłu odpadają. Miejsca na bagaż jest wystarczająco dla małej rodziny.
To musiałem znacząco poprawić bo było zbyt głośno, szczególnie z tyłu gdzie na nadkolach nie ma żadnego wyciszenia (tylko goła blacha). Z przodu jest znacznie lepiej ,ale też musiałem trochę poprawić. Ogólnie najwięcej szumu pochodzi od kół dlatego trzeba poszukać cichych opon.
Nigdy nie spalił więcej niż 7.2l/100km w środku zimy. Średnio w cyklu mieszanym jest około 5.5 - 6 l/100km. Na trasie da się zejść do około 4l ale przy jeździe około 80km/h, przy 90km/h miałem 4.5l. Stała jazda z prędkością 130-140km/h kosztuje około 6l/100km.
Chyba nic tańszego i tak dobrego się nie kupi.
Z drobiazgami nie miałem żadnych problemów poza CD może ,ale i tak miałem założyć lepsze wiec tego nie liczę. No może jeszcze lekko poci się silnik (zabrudzony olejem) ,ale oleju nie ubywa.
Z poważnych to tylko wymiana sprzęgła przy około 170tys. km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

5,4