Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Silnik 1.8 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo oszczędny bez wzgledu czy jedziemy sami czy w 4 i na klimie
Karoseria : rdzewieją progi ranty nadkoli drzwi i klapa
Przeniesienie napędu : po wyrobieniu się przegubu wewnętrznego najlepiej wymienic cała półoś bo trzepie całą karoserią
Układ elektryczny : w poczatkowych latach montowane były wadliwepedały gazu wyciera się potencjometr i trzeba wymienic na nowy
Całokształt określam na dobre 4+:) jedyny minus jak dla mnie to korozja ALE TYLKO KLAPA DRZWI PROGI I RANTY PODŁOGA JEST ZDROWIUTKA:) Ogulnie rzecz biorąc bardzo przyjemnie sie prowadzi układ jezdny super. robiłem do tej pory 16 tys i poza wymiana zeczy które trzeba czyli filtry oleje i inne elementy zawieszenia oraz hamucy to dodatkowe koszty zamkneły sie na półosi prawej i akumulatora:P ogulnie jestem bardzo zadowolony nastepny tez będzie raczej focus 2 generacji i tez z dieslem ale tym słabym 1.6 90 Ps bo nie ma pierduł typu koło dwumasowe oraz filtra pdf:)
Tutaj jeśli chodzi o silnik to jest bardzo ok mało pali nawet przy właczonej klimie i nie mówie tu o jeździe 80 km/h :)
Tu miałem mały mankament. Zerwała mi sie linka od biegów nowa kosztuje 700zł ale mam mechanika dobrego zaufanego i mi zdołał to naprawić za 100zł:) Biegi wchodzą dobrze
super się prowadzi dobrze trzyma drogi i kierując tym autem czuje się całe auto i pewność prowadzenia
Wielowachaczowe zawieszenie może i jest drogie w naprawah ale jest bardzo komfortowe
nie mam się do czego przyczepić
klima chłodzi dobrze z ogrzewaniem jest gorzej trzeba mu dać czas do nagrzania w wilgotne dni parują szyby i to mocno
jestem niewysoki i jak dla mnie miejsca jest duuużo;)
silnik jest ekonomiczny ale dosc głośny ale dieselek tak musi mieć;)
ceny częsi sa dobre nie są drogie zarówno nowe jak i używane
w tej kategori i przedziale cenowym nie kupimy ani astry ani golfa tak dobrze wyposarzonego a komfort będzie niższy niżeli w focusie
nie zawiudł mnie na trasie
nie miałem jeszcze takiej i lepiej abym nie miał

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

5,9